» » » » » » » » » Nusaybin'de Pkk'lılar Teslim Oldu Görüntüleri Kurgu Çıktı


nusaybin yalanMardin Nusaybin'de geçtiğimiz günlerde "PKK'lılar teslim oldu" şeklinde basına servis edilen görüntülerin kurmaca yalan olduğu ortaya çıktı.

Yeni görüntülerde, askerlerin yere yatırılan kişilere nasıl poz vereceğiyle ilgili yönlendirme yaptığı görüldü.
Yerdeki kadın kan kaybederken, asker dekor hazırlamakla meşgul olduğu görülmekte.

Mardin Nusaybin’de “PKK’lılar teslim oldu” şeklinde kamuoyuna sunulan görüntülerde açıklanan ''Pkk'lı teröristler teslim oldular''  şeklindeydi ama yeni çıkan görüntülere göre yerde yatan kişiler, daha önceden gözaltına alınmış ve propaganda amacıyla Nusaybin sokaklarına getirilip poz verdirilmiş kişiler olduğu ortaya çıktı.

Videoda, askerlerin yere yatırılan kişilere nasıl poz vereceğiyle ilgili yönlendirme yaptığı görülüyor.

DHA’nın paylaştığı görüntülerde sözde yaralı kişi sedyede beklerken askerler yaralı olduğu iddia edilen kişinin battaniyesini düzeltiyor, sonra çekim için geri çekiliyor.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde askerlerin yere yatırılan kişilere nasıl poz vereceğiyle ilgili yönlendirme yaptığı görülürken, görüntüyü çeken asker, bir diğer askere; el işaretiyle, "Tamam böyle kal" dediği ve talimatı verdikten sonra ise, "Çıkın görüntüden" diye seslendiği duyuluyor.
Görüntüdeki askerin, yerde uzanan bir kişinin yanına "beyaz bayrağı" koyduğu görülüyor.

Yine, görüntülerde anons yapan asker ise, "teslim oldukları" söylenilen kişilere, "Ailesini kurtarsın, toprağını kurtarsın. Oyun bitti, alet olmasın. Hayata gelsin, yaşama gelsin, adalete gelsin. Gelsin, gelsin, bekliyoruz, kurtarın kendinizi. Ailenizi kurtarın, hayatınızı kurtarın. Son iki dakika, adalete gelin" diye sesleniyor.

Görüntülerle ilgili HDP'li milletvekilleri Nusaybin'de "teslim olduğu" iddia edilenlerin sivil olduğunu açıklamıştı.


www.kürtler.com

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yapın

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..