Kürtler Ermeni mi ? Herkesi Ermeni Yapma Saçmalığı

ermeni-kurtler
Türkiyedeki her siyasetçi sanatçı yazar bir zamanlar Ermeni olmuşlardır yani ''Ermeni'' damgası yemişlerdir.

Türkiyedeki bir zihniyet bir ırk olan ''Ermeni'' kelimesini bir hakaret olarak kullanmaktadırlar.Özellikle zorlarına gittiği zaman gerçekler karşısında sözleri tükenen cevap veremeyenler hemen '' Ermenisiniz'' damgası vurup işin içinden çıkabilmektedir.

Bu zihniyeti taşıyanlar Türkiyede maalesef azımsanacak sayıda değiller.Aile geleneğinden çevre zihiyetinden öğrendikleri bu '' Bu şu kişi zaten Ermeni'' önyargısı sorgulamadan düşüncesiz bir şekilde inanan ve gelecek kuşaklara aktaran milyonlarcası var Türkiyede.
Kürtler Ermenidir Ermeni Kürtler SaçmalığıBahsettiğimiz zihniyetler en çok Kürtler'i hedef almaktadırlar. Kürt hareketini bertarafat etmek için zayıflatmak için en çok '' Pkklılar Apo'' Ermenidir kara propagandasını yapmaktadırlar.Daha önce belirttiğimiz  gibi bu kara propagandaların amacı Dini hassasiyetleri olan Kürtleri Pkk'den uzaklaştırmak  soğutmak amacını taşımaktadır.Buna benzer diğer kara propagandalar '' Pkklılar domuz eti yiyor,Apo Yahudidir Pkklılar sünnetsiz dinsizdirler '' gibi propagandaların ortak yönü dikkat ettiğiniz gibi ''Din'' olgusu üzerinedir.Dindar Kürtleri bu tür klişelerle özgürlük hareketinden uzaklaştırmayı amaçlanmaktadır.

''Bunlar Ermeniler'' saçmalıkları ballandıra ballandıra anlatanlar uyduruk isimler vererek sanki gerçekmiş gibi kamuoyunda bilgi kirliliği yaratmaktadırlar.

Ama gerçek şu ki Türkler ne kadar Türk ise,Kürtler de o kadar Kürttür..
Apo Kürt Değil Ermeni Artin Agopyan Saçmalığı


Pkk lideri Abdullah Öcalan '' Ermeni'' damgası yemiştir ve ''Apo Ermenidir'' saçmalığına inanan milyonlarca insan var Türkiyede.

Apo bilindiği gibi Urfa'nın Hilvan ilçesine bağlı Amara köyünde doğmuştur ve Kürttür.Ayrıca Kürtçe bilmediği iddaalar da doğru değildir .Apo duru bir Kürtçe konuşmaktadır.
Abdullah Gül  Kemal Kılıçdaroğlu ve Tayyip Erdoğan da Ermeni Damgası Yiyenlerden


Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olduğu dönemde belli çevrelerden ''Ermeni '' damgası yiyenlerden biri olmuştur.Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan hakkında da ''Ermeni,Gürcü'' gibi propagandalar yapılmıştır. Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde de sık sık ''Ermeni'' kara propagandası yapılmaktadır.

İnternette ''Abdullah Güle Ermeni''   ''Tayyip Erdoğan Ermeni'' '' Kemal Kılıçdaroğlu '' aramaları yaptığınız zaman karşınıza çok sayıda bilgi kirliliği olan saftasa yazılar görebilirsiniz.


          Yusuf  Hallaçoğlu Saçmalıkları


Yusuf  Hallaçoğlu internette en çok bilgi kirliliği yaratanlardan biridir.Hallaçoğlu'na göre '' Kürt diye bişey yok,Kürtler Türkmen yahut Ermeni Zazalar Kürt Değil,Kürtçe diye bişey yok,Kürt Alevi Yoktur '' gibi saçmalıklar internet aramalarında ön sıralada çıkan ve amacı tamamen Kürtler'in birliğini bozma amacında olan bir şahsiyettir.


Her sözü Kürtler'den bir değer koparan Kürtler'i her taraftan vuran ortada Kürt diye bişey bırakmayan bu zat maalesef  1993 ve 2008 yılları arasında Türk Tarih Kurumu Başkanlığı yapmıştır.Biraz düşünecek olursak bilindiği gibi 1993 yılındaan 2000 li yıllara kadar Kürtçe yasak Kürdüm demek yasak Kürt diye bişey yok zihniyeti egemendi ve yıllardır Yusuf Hallaçoğlu gibi bu zihniyeti taşıyanlar bu yıllarda önemli görevlere getirilmiştir.Yusuf Hallaçoğlu ayrıca günümüzde Mhp milletvekilidir.


İnternet kullanıcıları Sanal alemde  dolaşan bu billgi kirliliğine karşı dikkatli olması gerekmektedir.Zira bu yalan yanlış tabulaşmış bilgilere ve zihniyetler adeta kökleşmişlerdir.Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..