Akp Medyasından Skandal Pkkdan Vatandaşa Tehdit Haberi

Akp MedyasınınYalan Haberlerlerle Algı Oluşturma Çabaları

Devletin resmi ajansı aynı zamanda Hükümetin medyaları arasına girmiş Anadolu Ajansı yine skandal bir habere imza attı.Özellikle seçim sürecinde Akp medya yayın organlarının HDP üzerindeki algı operasyonları hızla devam etmektedir.

Akp Medyasının Yalan HaberleriDaha önce Selahattin Demirtaş için domuz eti yedi diye yalan haberleri manşet yapan Akp gazetelerinden Akşam Gazetesinin skandal haberleri bitmemişken,bugünde Anadolu Ajansı tarafından Pkk'dan vatandaşa oy tehdidi ile skandal bir habere imza attılar.Söz tehdit unsuru A-4 kağıdına dolma kalemle yazılmış bir kağıttan ibaret.Üstünede komik bir olmayan HPG mührü ile süslenmiş.Dünyada Örneği Yok !


Bu kağıt parçasının habercilik doğruluk açısından hiçbir anlamı olmayan,herhangi bir insanın yazabileceği türden olan bu kağıt parçasının Akp medyaları tarafından bilinçsizce kullanılması tam anlamıyla skandal.Dünyada örneği olmayan bu skandal haberi üretip yayınlayan Akp medyasının bu seçim sürecinde ne denli zor durumda olduğunuda ortaya koymaktadır.

Selahattin Demirtaş Skandal Haberi Ti'ye AldıSelahattin Demirtaş twitter hesabından Anadolu Ajansı'nın servis ettiği skandal haberle dalga geçip,kendi yazdığı bir kağıda Pkk benide tehdit ediyor diyerek bu haberin yalan türetilmiş bir haber olduğunu açıklamaktadır.
Herkesin yazabileceği hiçbir güvenilirliği bulunmayan,Akp medyası tarafından oluşturulan bu haberlerin Kürt halkı başta olmak üzere Türkiye kamuoyunda hiçbir inandırcılığı bulunmamaktadır.

Akp Medyasının Amacı Nedir? Neden Yalan Haberler YayınlamaktadırlarBilindiği gibi seçim sürecindeyiz ve bu seçimden ziyade bir dönüm noktasıdır.Hem Akp için hemde Hdp için.
Hdp'nin amacı ilk defa partiyle girdiği seçimde %10 barajını aşmak,

Akp'nin amacı ise daha doğrusu Erdoğan'ın amacı ise 400 milletvekilini çıkarıp Başkanlık Sistemini getirmek.Ama Akp'nin 400 milletvekilini bulması için Hdp'nin baraj altı kalması şart.Zira Hdp altında kalırsa,Hdp'nin aldığı oylar birinci partiye yani Akp'ye gidecektir.


Şayet Hdp %9 alıp baraj altında kalırsa Hdp'nin aldığı %9 Akp'nin hanesine yazılacaktır.


İşte tüm bunlardan dolayı Akp medyası tüm güçleriyle Algı haberleriyle Türkiye seçmenini HDP'den uzaklaştırıp baraj altında bırakmak çabasındadır.

Türkiye seçmeninin bu oyunlar karşısında uyanık olmalıdır.Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..