Akp Medyasından Pydnin Kobani Katliamı Yalanı

Akp gazetesinden yalan haberAkp Medyasının RojavaYönetimi Rahatsızlığı


Akp ve Medyasının rahatsız olduğu Suriye'deki Rojava Kürt Yönetimi  aleyhinde hergün yalan kara propaganda haberlerine devam ediyorlar.


Akp Gazetelerinden Yeni Şafak Gazetesinin Pyd'nin Kobani Katliamı Yalanı

Yeni Şafak gazetesinin 30 Haziran günü manşetinden yine skandal yalan bir haber yayınladılar.Pyd Kobani Katliamı başlığıyla verilen haberde ''IŞİDcilerin saklandığı binayı hava uçurmuşlar içinde doktorlar ve hemşireler vardı onları katlettiler'' gibi algı yalan dolu haber sundular kamuoyuna.Peki Gerçek Ne?

25 Haziran günü Kobaniye sızan IŞİD teröristleri bombalı eylemler gerçekleştirmiş, onlarca militanla rastgele çoluk cocuk kadın demeden katliam yapmışlardır.146 ölü 180 yaralı olarak IŞİD'in en büyük sivil katliamlarından biri olarak tarihe geçti.
http://www.haberturk.com/dunya/haber/1095479-isid-kobanide-kadin-cocuk-demeden-katliam-yapti

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/307071/ISiD_in_en_buyuk_ikinci_sivil_katliami__146_olu.htmlKobaniye sızan IŞİD militanları temizleyen Ypg güçleri en son IŞİD'cilerin saklandığı binayı havaya uçurmuş ve tamamen imha etmişlerdir.Binada IŞİD militanları dışında kimse yoktu.

Sözkonusu Binada Ypg Güçlerinin IŞİD'e karşı yaptığı operasyonKobaniyi IŞİD'ten temizleme operasyonları
Ama IŞİDcilerin saklandığı binada IŞİD militanlarından başka kimsenin olmadığı biliniyordu ve bina imha edildi.Zira o binada siviller olsaydı katliam yapan IŞİD militanları binada bulunan kimseyi sağ bırakmazdı. Gerçekler bu kadar aşikarken IŞİD''in katliamlarını haber yapamayan Akp medyası olaydan 5 gün sonra 30 Haziran günü kara propaganda haberini yapmış ve kamuoyuna yalan yanlış haberler aktarmıştır.
Akp Medyası Suriye'deki Kürt Yönetimi Pyd-Ypg Aleyhinde Neden Yalan Haberler Yapıyor?


Akp medyasının Suriye'dek Kürt yönetiminden rahatsızlığı biliniyor ve onlar aleyhinde sürekli yalan haberler yapmakta kamuoyunda Rojava yönetimini karalama kampanyası yürütmektedir.

Özellikle IŞİD'in ana ikmal damarı,Türkiye'den başkentleri Rakka'ya lojistik akışı olan Til Ebyad'ın Kürt güçlerinin eline geçmesinden sonra Akp Medyası,Kürtler aleyhinde yalan haberlere hız vermiştir.


Til Ebyad Kürtlerin eline geçmiş ve IŞİD ile Türkiye arasında sadece Afrin ve Kobani arasında bulunan Cerablus bölgesi kalmıştır
Kürtler'in IŞİD'in şah damarı Til Ebyadı ele geçirmelerinden sonra Akp hükümeti harekete geçmiş,Akp medyası yalan haberlerle,Erdoğan ise ''Bedeli ne olursa olsun Suriye'nin Kuzeyinde devlet kurulmasına izin vermeyiz'' sözleriyle rahatsızlıklarını açıkça dile getirmişlerdir.
Til Ebyad'ı elinde bulundurup defalarca katliam yapan IŞİD'i haber yapamayan Akp Medyası,Til Ebyad'ı IŞİD'cilerden alan Kürt Yönetimi hakkında hemen hemen hergün yalan haberlerle karalamaya çalışmaktadır.İlgili Bağlantılar

Yeni Şafak IŞİD bayraktarlığında seviye atladı: ‘PYD’nin Kobanê Katliamı’

‘Ölü doktorlar konuştu’ Yeni Şafak’ın yalanı çöktüAkp'nin sindirme politikaları sonucu muhalif siteler türkiyede erişime kapatılmıştır.Bu ilgili bağlantıları açmak için lütfen Zenmate uygulamasını kullanın Chromede.
Herkesin Akp Medyasının taraflı yalan haberlerine karşı dikkatli ve mantıklı olması lazım.

Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..