Türk Medyasından Karakola Saldırmadan Yakalandılar Yalan Haberi

medya-yalanlariTürk medyası yalan haberlere doymuyor !Savaşın gerginliğin had safhada olduğu şu günlerde onlarca şehirde Pkk operasyonları adı altında devlet tarafından sivil insanlara uyguladıgı baskı hukuksuz tutuklamalar haksız gözaltılar son sürat devam ediyor.

Medya Altyapı Oluşturuyor!


Akp hükümetinin hukuksuz tutuklamalarını meşru gösteren medya sivilleri hedef almaktan çekinmiyor.Hiçbir suçları olmayan göz boyamak için yapılan hukuksuzlukları medya tarafından da yalan haberlerle altaypı oluşturarak destekte bulunmaktadır.


Düğüne Giden Gençleri Yakalayıp Eylemci Yaptılar

Eylemci olmadıkları her halinden belli olan bu gençleri hedef alan,
Medyanın, "Emniyete eylem düzenleyecekken işte böyle yakalandılar" başlığıyla servis ettiği üzerlerinde yöresel kıyafetler bulunan ve emniyette bir duvar önünde çekilmiş fotoğrafları yayınlanan 6 gencin, iddia edildiğinin aksine bir akrabalarının düğününe giderken giydikleri kıyafetlerden dolayı gözaltına alındıkları ortaya çıktı.
Geçici AKP hükümetinin devreye soktuğu savaş konseptini sorgusuz kabul eden kimi medya organları, siyasi soykırım operasyonlarında gözaltına alınan Kürt gençleri hakkında "masumiyet karinesini" hiçe sayarak yaptığı haberleriyle dikkat çekiyor. Dün gece Esenyurt'ta gözaltına alınan ve bu sabah birçok haber sitesinde "Emniyete eylem düzenleyecekken işte böyle yakalandılar" başlığıyla üzerlerinde yöresel kıyafetler bulunan fotoğrafları yayınlanan ve emniyete eylem yapacakları iddia edilen 6 gencin, iddia edildiğini aksine bir akrabalarının düğününe gittikleri sırada gözaltına alındıkları ortaya çıktı.

YÖRESEL KIYAFETLERDEN DOLAYI GÖZALTINA ALINDILAR
Özgürlükçü Hukukçular Derneği'nden avukat Yelvi Doğan'dan alınan bilgiye göre Harun Barik, Gökhan Barış, Serkan Tuci, Fatih Tuci ve isimleri öğrenilemeyen iki genç bir yakınlarının Kıraç'taki düğününe katılmak için yöresel kıyafetlerini giyerek özel araçla yola çıktı. Araçlarına benzin almak isteyen gençler bir benzin istasyonundan benzin aldıkları sırada, yöresel kıyafetleri nedeniyle aynı istasyonda bulunan polislerin dikkatini çekti. Gençlere kimlik kontrolü yapan polis, gözaltı ekiplerini benzinliğe çağırarak gözaltına aldırdı. 

Gözaltında darp edildikleri de belirtilen 6 gencin hala İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tutulduğunu belirten avukat Doğan, gençlerin medyanın servis ettiğinin aksine eylem hazırlığında değil düğün hazırlığında olduğunu söyledi.

Yalan Haberi Paylaşan Bazı Haber SiteleriAkp yandaşı site yalan haberi kullanmaktan
çekinmedi

Türk Medyasının Yalan Haberlerine Karşı Doğru Haber Yapan Kürt Medyasına Yasak !


Dicle Haber Ajansı (DİHA),
Fırat Haber Ajansı (ANF),
Hawar Haber Ajansı (ANHA),
Rojnews,
Özgür Gündem gazetesi,
Sendika.org,
Yüksekova Haber,
Rudaw,
RojNews,
BasNews


Kürt Medyasına Telekomünakosyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından yasak getirildi

türk medyasına karşının yalan haberlerini ifşa edip gerçekleri yayınlayan Kürt medyasına yasak getirdiler.

Akp'nin özgürlük anlayışı'' Benim gibi yalan haberler yapacaksın yada kapatılacaksın''


Güncelleme: Bu gençler 1 gün sonra 27.7.2015 tarihinde serbest bırakıldılar.
Hafızalarda ise türk medyasının krili ve yalan yüzü kaldı..
http://www.imctv.com.tr/yoresel-kiyafetlerle-dugune-giderken-gozaltina-alinan-gencler-serbest/


Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..