Sabah'ın Diyarbakır'daki 'Rus Ajanlar' Haberi Yalan Çıktı!


İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından servis edilen, Sabah gazetesinde yer alan ‘Diyarbakır'da 2 Rus Ajan yakalandı' haberinin asılsız olduğu ortaya çıktı.
Akp medyasının bir yalanı daha ellerinde patladı.Yalan haber konusunda seri üretime geçen Akp medyasının haber ajansları yine skandal bir habere imza attılar.
Sputnik'e konuşan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Rusya uyruklu kimsenin gözaltına alınmadığını, yabancı uyruklu olarak sadece iki İspanya vatandaşının, vize işlemlerindeki bir sorun nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığını açıkladı.

SABAH AÇIK AÇIK 'AJAN' DEDİ, HÜRRİYET İMA ETTİ


Diyarbakır'da HDP, DBP ve DTK eş genel başkanlarının basın açıklaması yaptığı DTK binası önünde bir araya gelen grup, sokağa çıkma yasağının 17'nci gününde devam ettiği Sur ilçesine yürümek istedi. Merkez Yenişehir ilçesi Ekinciler Caddesi üzerinden Sur'a yürüyen gruba, burada hazır bekletilen polis ekipleri biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Sabah gazetesi, olaylarda ‘2 Rus ajanın yakalandığı'nı iddia ederken, Hürriyet gazetesi de İHA'ya dayanarak, ‘Rus uyruklu 2 kişinin gözaltına alındığı'nı yazdı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: BÖYLE BİR ŞEY YOK


Sputnik'in ulaştığı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ve Diyarbakır Barosu, ‘Diyarbakır'da iki Rus ajanının tutuklandığı' yönündeki haberlerin asılsız olduğunu açıkladı. "İki Rus'un Diyarbakır Yenişehir'de gözaltına alındığı söyleniyor fakat böyle bir şey yok. Yabancı uyruklu olarak sadece iki İspanyol gözaltına alındı. Onların da bugün çıkan olaylarla bir ilgisi yok. Vizeyle ilgili bir sorun vardı. Sorun çözüldükten sonra ikisi de serbest bırakıldı" dedi.Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..