Sabah Gazetesinden Yuh Dedirten Yalan Haber


17 Aralık yolsuzluk skandalının kilit ismi Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasının ardından 'havuz' medyası telaşlandı. 'Havuz'un amiral gemisi Sabah, Sarraf'ı tutuklayan savcı haberinde büyük bir rezalete imza attı.Rıza Sarraf'ı tutuklayan savcıyı da 'paralel'e bağladılarSabah, "Reza Zarrab'ı tutuklayan savcı bakın kim çıktı!" başlıklı haberinde, Sarraf'ı tutuklayan Amerikalı Savcı Preet Bharara'nın fotoğrafını Photoshop ile değiştirdi.Sabah, fotomontajla değiştirdiği fotoğrafta, savcının aldığı plakete Gülen cemaatine yakın 'Kimse Yok Mu' derneğinin logosunu yerleştirdi. Gazete, savcının 'Paralel Yapı'ya yakın olduğunu yazdı.

Sabah'ın bu 'haber'inden kısa bir süre sonra gerçek ortaya çıktı. Sarraf'ı tutuklayıp, 75 yıl hapsini isteyen savcının, söz konusu fotoğrafının New York'ta bir ödül törenine ait olduğu, plakette de "Yılın suçu engelleyicisi" yazdığı belirlendi.Resmin Orjinal Hali


Sabah'ın bu rezaletinin ortaya çıkmasının ardından söz konusu haberin siteden kaldırıldığı, "Sayfa bulunamadı" uyarısıyla karşılaşıldığı görüldü.

Montajlı Yalan Haber Bazı Akp'ye yakın internet sitelerinde yayınlanmaya devam etti.
 Bkz:http://ajanshaber.org/reza-zarrabi-tutuklayan-savci-tanidik-cikti-67743.htmlAkıllara ziyan Yalan Haberi Akp Gazetelerinden Star Gazetesi de Yayınladı

Belçika'daki Patlamada Öpüştüler Yalanı
Sabah'taki rezalet bununla da sınırlı kalmadı. Avrupa'nın kalbi Brüksel'deki terör saldırılarından sağ kurtulan bir çiftin fotoğrafını 'Yok Artık' başlığıyla veren Sabah, olayın şokuyla birbirini teselli eden iki kişinin, etraftakilere yardım etmek yerine öpüştüğünü yazdı.

Akp Medyasının Algı HaberleriSağ kurtulup olayın şokuyla birbirine sarılan çiftin daha sonra etraftaki yaralı insanlara yardım ettiğini gösteren fotoğraflar da ortaya çıktı.


Kaynak:Cumhuriyet

Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..