• Son Yazılar

  Sabah Gazetesinden Yuh Dedirten Yalan Haber


  17 Aralık yolsuzluk skandalının kilit ismi Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasının ardından 'havuz' medyası telaşlandı. 'Havuz'un amiral gemisi Sabah, Sarraf'ı tutuklayan savcı haberinde büyük bir rezalete imza attı.  Rıza Sarraf'ı tutuklayan savcıyı da 'paralel'e bağladılar  Sabah, "Reza Zarrab'ı tutuklayan savcı bakın kim çıktı!" başlıklı haberinde, Sarraf'ı tutuklayan Amerikalı Savcı Preet Bharara'nın fotoğrafını Photoshop ile değiştirdi.  Sabah, fotomontajla değiştirdiği fotoğrafta, savcının aldığı plakete Gülen cemaatine yakın 'Kimse Yok Mu' derneğinin logosunu yerleştirdi. Gazete, savcının 'Paralel Yapı'ya yakın olduğunu yazdı.

  Sabah'ın bu 'haber'inden kısa bir süre sonra gerçek ortaya çıktı. Sarraf'ı tutuklayıp, 75 yıl hapsini isteyen savcının, söz konusu fotoğrafının New York'ta bir ödül törenine ait olduğu, plakette de "Yılın suçu engelleyicisi" yazdığı belirlendi.  Resmin Orjinal Hali


  Sabah'ın bu rezaletinin ortaya çıkmasının ardından söz konusu haberin siteden kaldırıldığı, "Sayfa bulunamadı" uyarısıyla karşılaşıldığı görüldü.

  Montajlı Yalan Haber Bazı Akp'ye yakın internet sitelerinde yayınlanmaya devam etti.
   Bkz:http://ajanshaber.org/reza-zarrabi-tutuklayan-savci-tanidik-cikti-67743.html  Akıllara ziyan Yalan Haberi Akp Gazetelerinden Star Gazetesi de Yayınladı

  Belçika'daki Patlamada Öpüştüler Yalanı
  Sabah'taki rezalet bununla da sınırlı kalmadı. Avrupa'nın kalbi Brüksel'deki terör saldırılarından sağ kurtulan bir çiftin fotoğrafını 'Yok Artık' başlığıyla veren Sabah, olayın şokuyla birbirini teselli eden iki kişinin, etraftakilere yardım etmek yerine öpüştüğünü yazdı.

  Akp Medyasının Algı Haberleri  Sağ kurtulup olayın şokuyla birbirine sarılan çiftin daha sonra etraftaki yaralı insanlara yardım ettiğini gösteren fotoğraflar da ortaya çıktı.


  Kaynak:Cumhuriyet

  Hiç yorum yok

  Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..

  Post Top Ad

  Post Bottom Ad