Erdoğan İle Bahçeli Arasındaki Faşizm Yarışı !


Erdoğan'ın savaş politikası yeni bir boyut kazandı.Yıllardır Kürtlere dayatılan ''Türklük''faşizmini savunan Erdoğan herkesi Türküm demeye çağırdı.Sokağa çıkma yasaklarıyla beraber harap olan şehirler için ise ''şehirleri yakma'' formülünü verdi.

Başka bir kulvardan gelen Devlet Bahçeli'nin konuşması ise Erdoğan'kinden farksızdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Ankara, Mardin, Sivas, Burdur, Giresun, Yozgat, Konya, Erzincan, Batman, Kırşehir, Osmaniye, Zonguldak, İzmir, Sakarya, Urfa ve Mersin'den gelen muhtarlarla bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada gündemdeki konuları değerlendiren Erdoğan, Kürdistan'da süren anti-Kürt savaşa daha kanlı yollar önerirken, Kürtlerin de 'Türk milletinin' mensubu olduğunu ileri sürdü. 'Tekçilik' söylemleriyle sürekli gündeme gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu söylemlerini, daha da ileriye taşıyarak MHP gibi ırkçılığa vardırdı. Daha önce, "Türkiye'de yaşayan herkes, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır" diyen Erdoğan, bu söylemini de terkederek, herkesin 'Türk milleti' olduğunu ileri sürdü.

Kürtler, Türkmüş..


"Tek vatan diyoruz, bu ülkede 79 milyon insan var." diye konuşan Erdoğan "Ben Kürdüm, ama ben Türk milletindenim, Boşnak'ım ama ben Türk milletindenim. Böyle denmeli. Tek vatan, bu vatanda kimse operasyona kalkışmasın, kalkışırlarsa şu anda ödedikleri bedelin kat be kat fazlasını ödeyecekler, bunu herkes kabullenecek.'' şeklinde konuştu.


'Boşaltıp tümden yıkalım...'


"Güneydoğu bölgemizdeki kimi ilçelerimizde yaşanan terör olayları hem vatandaşlarımızın hayatını olumsuz etkiliyor. Hem de verdiğimiz şehitler yüzünden bizleri acıya gark ediyor." diye konuşan Erdoğan, "Verdiğimiz kayıplar çatışmalardan ziyade patlayıcılarla hazırlanan bombalardan kaynaklanıyor. Biz sivil vatandaşlarımızın zarar görmememsi konusunda hassasiyet gösterdiğimiz için böyle sorunlarla karşılaşıyoruz. Gerekiyorsa operasyon yürütülen yerlerin tamamen boşaltılması gerekirse binaların uzaktan yıkılması yoluna gidilebilir" diye konuştu.Daha da kan istedi...


AKP hükümetinin ve kendisinin eliyle Kürdistan'da sürdürülen anti-Kürt savaş için daha da kanlı bir yola işaret Erdoğan, "Sınırın diğer tarafından yapılan tahrikat sebebiyle operasyonlar yavaş ilerliyor. Güvenlik güçlerimizin verdiği kayıplar, büyük etkili bombalardan kaynaklanıyor. Özellikle Nusaybin'de bu böyle. İnsanlarımızın sağlığı için hassasiyet gösterdiğimiz için böyle sorunlarla karşılaşıyoruz. Gerekiyorsa operasyon yürütülen yerlerin tamamen boşaltılması, kullanılamaz hale gelmiş binaların uzaktan yıkılması yoluna gidilebilir." talimatı verdi.Erdoğan'ın Sivil Hassasiyetinin Bilançosu:130 Ölü Sivil!


Sokağa çıkma yasaklarından bu yana 133 sivil hayatını kaybetti.Çoğu polis kurşunuyla katledilen sivillerden Erdoğan bu güne kadar hiç bahsetmemesi de bir çelişkiyi ifade ediyor.Hatırlanacağı gibi ilk defa Cizre'de uygulanan sokağa çıkma yasaklarında çoğu çocuk kadın olmak üzere 20'ye yakın sivil hayatını kaybetmiş,buna karşın Davutoğlu hiçbir sivilin hayatını kaybetmediğini söylemişti.

Bahçeli İle Erdoğan'ın Türk Milliyetçiliği Yarışı !


Savaş eksenli siyaset güden Devlet Bahçeli ise grup toplantısında konuştu.
Bahçeli;''Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş koymayın. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın. Yüksekova'da yeni baştan ve Türk-İslam mimarisine uygun olarak hayat bulur.'' ifadelerini kullandı.
www.kürtler.com

Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..