Ey Irkçı TFF, Amed ismi uzaydan gelmedi!

2 bin yıllık tarihi bir geçmişe sahip, Medeniyetlerin doğduğu yer olan Amed isminin ne olduğunu bilmeyen öncelikle gitsin biraz tarih kitaplarına baksın.
 Amed ismini siyasetle özdeşleştirmek isteyenlerin maksadının art niyetten başka bir şey olmadığını maalesef yaşananlardan görüyoruz. Amed'in siyası isim olmadığını defalarca dile getirmemize rağmen maalesef ırkçı faşist zihniyete sahip olanlar bunu bir türlü anlamak istemediler.
EY TFF AMEDSPOR İSMİNİ
SEN ONAYLAMADIN MI?
Sezon öncesi Amedspor yönetimi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ismini Amedspor olarak değiştirme kararı aldıktan sonra, bu ismi ey TFF bizzat siz onaylamadınız mı? Peki bugün neden bu rahatsızlığınız,
nedir sizin derdiniz,
neden gocunuyorsunuz,
maksadınız nedir söyleyinde bilelim.. 


BÜYÜK İSİME BÜYÜK CEZALAR
TFF tarafından akıl, mantık, futbol, ölçüleriyle asla bağdaşmayan cezalar,
dünyada hiç bir kulüp Amedspor kadar ne ırkçılığa ne de haksızlığa maruz kalmıştır.
Eğer bu ırkçı ve faşist olaylar Avrupada her hangi bir takım yaşamış olsaydı, FiFA tarafindan o  takımlara, hatta o ülke federasyonlarına çok çok ağır cezalar verilirdi. Çünkü FİFA'nın ırkçılık konusunda ne kadar hassas olduğunu, bu konuda daha önce almış olduğu emsal kararlar var. Ama ne yazık ki bizim TFF de tam tersini yapiyor, bilakis ırkçılik yapan takımları koruyup, teşvik edercesine neredeyse madalya verecek.
Barış ve kardeşlik isteyen Amedspor'u dışlama politikaları güden tam bir ülkücü siyasi  parti gibi cezalar yağdıran ey Tff, şunu sakın unutma bir insanın emeğini çalan ve gasp eden bir gün mutlaka burunlarından gelecektir. Bu ülkeyi böyle mi birlik, beraberlik, kardeşlik getireceksiniz.
Maalesef yaşadığımız yer Türkiye
Bakın Amedspor oyuncusu
Deniz Naki kolundaki özgürlük anlamına gelen 'Azadi' dövmesi nedeniyle,
çıktığı bir tv programında sırf barış ve kardeşlik söylemlerini konuştuğu için
dünyada ilk kez bir futbolcuya futbol dışında tam
12.maç ceza alabiliyor.
İşte bunlar ancak bu ırkçı kafaların eseri olan TFF'nin en belirgin maharetleridir.

Ayrıca Amedspor, sırf güvenlik gerekçeleri nedeniyle 12 deplasman maçlarında taraftarlarının stadlara girmelerine izin verilmiyor. Zaten bir takım kaç tane deplasman maçı oynuyor ey TFF, 17 maçın 12'sinde taraftarlarını maça sokmayan da sizin olduğunuzu gayet iyi biliyoruz.

 Bunun yanında bir 2. lig takımına olmayan gerekçelerle 300 Bin TL (evet yanlış okumadınız eski parayla 300 milyar TL) ceza bugüne kadar hangi 2.lig ekibine verilmiş, ey TFF söylesene hangi takıma bu kadar acımasız oldun, açıklada kamuoyu ile birlikte bizde öğrenelim.
Tüm bu yazılanlar yetmezmiş gibi, yine Türkiye ligleri kurulduğundan beri ilk kez bir kulübe sözüm ona saha olayları gerekçe gösterilerek 3 puanının silinmesi futbol tarihinde var mı, ey TFF var mı?
Yok olduğunu sende bizlerde çok iyi biliyoruz, senin amacının ne olduğu o kadar açık ki,
senin amacın Amedspor'un önünü kesmek, yıldırmak. Bu mu senin görevin EY TFF.
Bursaspor ile depaslmanda oynanan karşılaşmaya taraftarlarımızı aldırmadın, stadın tamamı Türk bayrakları ve İzmir marşlarıyla, maçın başında sonuna kadar ırkçı söylemlere ne cezalar verdin. açıklada bilelim. Ha bu arada bizlerin asla bayrakla, şunla bunla ilgili rahatsızlığımız olamaz, konu o bayrakların sadece Amed maçına getirilmesi, ve sanki düşman bir ülkenin takımına karşı gelmişler, ırkçı tezahüratlara neden sessiz kaldın EY TFF. neden bu ırkçıları görmezssinde, gözünü Amed'e dikersin.
Fatih Karagümrük Ankaragücü
Sivas Belediyespor Tuzlaspor Tokatspor taraftarları
Amedspor a karşı yapmış oldukları
ırkçılık ve faşist söylemler karşısında malesef kafanı hep kuma gömdün
bundan dolayı da bu takımlara komik sayılacak para cezası veriyordun

o takımların ismi Amedspor olmadığı için Tff o cesareti
ve adaleti kendinde bulamaz çünkü  onlar gibi ırkçı olduğu için
bunların yaptıklarını  hep görmezden geldin Ey TFF.
Peki yine sorayım sana TFF; Amed maçlarında taraftarımızı kışkırtma adına verilen asker selamları, taraftarın gözüne sokulmasına bu kışkırtmalara  neden hiç gücünü göstermedin EY TFF.
Bakın Tff nin
cesaretleri ve adaletleri
bir tek doğu takımlarına gelince
bir anda adalet mekanizmaları
devreye sokup takır takır işlemeye başlıyor yazıklar olsun sizin
bu taraflı adaletinize.
Türkiye futbol liglerin en temiz maçlarında biri olan Amedspor  Keçiören maçıydı ama malesef böyle bir maçta vicdandan yoksun insanlıktan nasibini almayan tetikçi gözlemci tarafından tutulan rapor sonucunda ne yazıkki Amedsporun 3. Puan silmesine sebep oldu
bunların tek amacı vardı oda Ankaragücünü Play-off'a kalmasını sağlamaktı o nedenle böyle iğrenç oyunlarını maalesef sahneye koydular. Ama evdeki hasap çarşıya uymadı çünkü Tff ve yardakçıları  unuttuklari bir şey vardı, o'da Amedsporun futbolcularının ne kadar yürekli olduklarını ve her ne olursa olsun hiç bir zaman diz çökmeyeceklerini malesef hesaba katmadılar.
Bakın Amedspor'a yapılan bunca zulüm, futbol adına utanç verici olaylar, entrikalar ve bu kadar ırkçılığa maruz kalmasına rağmen  hem Ankaragücünü hem de Tff yi Ankara nın göbeğinde eze eze diz çöktürmüştür.
Sezon başından bu yana Amedspor'un uğradığı her türlü faşist ve ırkçılığa rağmen her maçında alnının akıyla, bileğinin gücüyle tertemiz, anasının ak sütü gibi puanlarını almıştır.  Ankaragücü maçı da sizlere, o ırkçı leş gibi kokan lağım kafalılara kapak olsun diyorum. Ancak o helal puanlar maalesef bu ırkçı TFF tarafından resmen gasp edilmiştir. TFF bir emek hırsızıdır.

EY TFF, SİZLER TÜRK FUTBOLUNDA
BİR KARA LEKE OLARAK ANILACAKSINIZ
Türkiye Futbol Federasyonu ve
başkanı tüpçü ve yönetiminin ırkçı tutumları nedeniyle
tarih sayfalarında tam bir kara leke olarak geçmiştir.


GELİN YARIN ÇOK GEÇ
OLMADAN BARIŞA
GİDEN YOLDA BULUŞALIM
Bakın ülke olarak hepimiz kiritik bir süreçten geçiyoruz, gelin yarın çok geç olmadan hem siyası kimliğimizi hem de bir birimize olan kin ve nefreti bir kenara atıp, el ele verelim anaların gözülerinden yaşların daha fazla akmaması için biran önce akan bu kanın durması ve Barışın gelmesi  için birlik mücadele vermemiz gerekir.

Asıl bu ırkçı tutumlar ülkeyi bu hale getiriyor, futbolun ruhunda kardeşlik var diyorsunuz, en büyük kalleşliği sizler yapıyorsunuz. Irkçı kesimler kendi çıkar ve menfaatleri için milyonlarca taraftarı olan Amedsporu ve kürt halkını  dışlamak ve ötekileştirmek için çaba sarf ediyorlar. İşte asıl bunlar, bu ırkçı dışlayıcı düşünceler bölüyor. Bu işlerin baş rolünde her zamanki gibi TFF var.


YAZIKLAR OLSUN........!      
Düşünün bir ülkenin hem de başketinde bir maç oynanıyor.
Altı üstü sadece bir futbol karşılaşması.                                      
Ankaragücü Amedspor maçında, yöneticilerimize hem de öldürmek kastıyla, yani cinayete tam teşebbüs şekliyle saldırıyorlar. Peki soruyorum, sahada en ufak bir taşkınlık şu bu yok, sırf sahada olan Amedspor'dur diye işte bu zorbalar bizim yöneticilerimizi öldürmeye kalktılar. Düşünebiliyormusunuz, bir insanı kafaüstü beton zemine atmak, tribünlerdern fırlatmak resmen cinayete teşebbüstür.
Peki bu olaylar yaşanırken neden pırotokol de güvenlik görevleri yoktular ve neden geç müdahale de bulundular ama gelin görün ki
Sözde Türkiyenin başkenti olarak bilinen Ankara ne yazıkki insanları linç etmekle başken olarak kendini göstermiş oldular. Bakın bu olayları tetikleyen, hedef gösteren, bugüne kadar hiç bir olayda kendini gösterememiş zavallı TFF'dir.
Bu adamlar serbest bırakıldı, peki bu insanların tutuklanması için illa birilerinin ölmesinimi bekliyorsunuz. 


BU OLAY
DOĞUDA OLMUŞ OLSAYDI
KIYAMETİ KOPARIRLARDI
Bakın eğer
bu olay Diyarbakır da yaşanmış olsaydı veya doğunun herhangi bir ilinde olmuş olsaydı, ırkçı yanlı medya Doğu halkını linç ve karalama kanpayasını bir ay boyunca gündeminden düşürmezdiler.
anet olsun Ankaragücüspor camiasında bu tip ırkçı zihniyetli fasistlere.
Bu mudur insanlık bu mudur misafir perverlik sizler
zere kadar insanlıktan nasibini almamış alçak
ırkçı barbar medeniyetsizler
Lanet olsun sizlere
Bundan sonra statlarda bu tür ırkçı ve faşist olayların yaşanmaması için
başta Tff olmak özere tüm kesimlere sesleniyorum yarın çok daha vahim olayların yaşanmaması adına herkesin şapkasını ününe koyması ve derin düşünmesi gerek.
Ankaragücü karşılaşmasında baştan sona bütün tribünleri ırkçı söylemlerle, sözüm ona bu ülkeye mi hizmet ettiler. Asıl bizleri dışlayan, bu ülkeyi bölen işte bu sığ kafalılardır.


GÖZ YAŞLARINA KARŞI
BARIŞ DİYELİM
İster Şampiyon ol ister dunyanın tüm kupalarını kazanın ama şunu asla untmayinki insan canında daha kıymetli ve önemli bir şey olamaz
Gerçek milliyetçi insanları ötekilestirmez ve dışlamaz gerçek milliyetçi ülkesinde bir insanın ölmemesi için kendini siper eder
ama ne yazıkki sizler gibi kandan beslenen milliyetçiler hiç bir zaman barışın gelmesini istemez.
Allah aşkına bir insanı ölmemesi  barışın gelmesi için sizle bu güne kadar ne yaptınız
Bu mudur kardeşlik eğer kardeşlik buysa lanet olsun böyle kardeşliğe oysaki sporun dili barış dostluk kardeşlik dilidir ama
Sizlerin tek bir amacı var oda barış değil sizlerin amacı dört gözle asker polis cenazesini beklemek ve bunun üstünde siyaset yapmaktır
çünkü sizler
Asker Polis cenazesi gelince elinize Türk Bayrağı alıp şehitler ölmez vatan bölünmez diyorsunuz ama Akşam olunca da gidip içki masasını kurup etrafında alem yapıyorsunuz
bu mudur sizin vatan severliğiniz bakın daha fazla
kin ve nefreti tohumları
yeşer medikçe
Gelin bir birimizi kardeşçe kucaklayalim.

IRKÇI VE FAŞISTLER İNAT 
bunuda sakin unutmayin
Bizler bir tek barışın önünde diz çökeriz
Biz dünde barıştan yana elimizi uzatık bugünde barıştan yana elimizi uzatıyoruz.


TEBRİKLER AMEDSPOR
Amedspor Ankaragücü karşısında Almış olduğu anlamlı galibiyeten Dolayı sporculara teknik heyet Yönetime ve yüreği Amedspor Galibyeti için atan cefakar taraftarlara Hepinize çok tşk ederim
Saygılarımı sunarım
SAYGILARIMLA
DİYARINSESİ.ORG
SPOR YAZARI
RAMAZAN TUGAY 

Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..