Diyarbakır Sur'da Polis Zulmü ! Çocukları Soyup Hakaret Ettiler !

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde aylar süren sokağa çıkma yasağından yeni görüntüler ortaya çıktı.

surda çcocuklar soyunma


Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Diyarbakır Sur'da 103 gün süren çatışmaların ardında ilçede mahsur kalan sivillerin açılan koridorlardan geçişi görülüyor.

Görüntüler, koridordan çıkan 9-10 yaşlarındaki kız ve erkek çocuklar ile kadınlara yönelik istismar ve işkencenin de kanıtı niteliğinde.

Görüntülerde çocuklar ve kadınların üzerlerindeki kıyafetler zorla kaldırılıyor. Karanlıkta üzerlerine ışık tutulan çocuklara elbiselerini çıkarmaları emrediliyor.

Kazağını çıkaran ve ayakkabılarını çıkarmaya çalışan çocuklar, bir kez daha saldırıyla yüz yüze kalıyor.

Görüntüleri çekip sosyal medyada paylaşan ise CcC Doğan ismini kullanan bir polis.


Çocuklar korku içinde polislerin dediklerini yaparken, olayı ceptelefonuyla kayda alan bir başka polisin küçük çocuklara "mal oğlu mal" gibi küfürler ediyor.


Sosyal medyada tepki çeken görüntüler, İsrail uygulamalarının Türkiye'ye de de açık olarak yapıldığını ortaya koyuyor.

Ama acı olanı ise buna benzer görüntüler İsrail'de olduğu zaman tepki gösterip yürüyüş yapanlar,aynı olay Türkiye'de ve Türk polisleri yapınca seslerini bile çıkaramıyorlar.


Özellikle her olayda İsrail'i protesto eden Hüdaparcılar bu Kürt çocuklarına yapılan insanlık dışı muamele karşısında hala sessizler..

Çocuklara kamera önünde şeker verip propaganda yapan bir Akp iktidarı bu İsrail tarzı zulüm görüntülerini mübah görmeye devam ediyor.


Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..