El Bab'da 50 Asker İstifa Dilekçesi VerdiYeniçağ: El Bab'da 50 asker istifa dilekçesi verdiYeniçağ Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Türkiye'nin ÖSO ile birlikte El Bab'da yürüttüğü operasyona 50 askerin istifa dilekçesi verdiğini iddia etti.


elbaab son dakika
Ahmet Takan: Askeri kaynaklar "2 şehit cenazesi, 6 IŞİD'li ölüsüyle takas edildi" dediYeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'de yürüttüğü El Bab operasyonuna katılan 50 askerin istifa dilekçesi verdiğini ileri sürdü. "O içindeki bazı hain yapılanmaların IŞİD'e mühimmat ve patlayıcı madde sevkiyatı yaptığı, sattığı üzerine duyum alan, bölgede Türkmenler için savaş veren bir grup Türkmen harekete geçiyor. 2 TIR'a operasyon düzenleniyor" iddiasını ileri süren Takan, "TIR'lar yakalanıyor. Gizli bölmelerinde ve yakıt tanklarının içindeki askeri mühimmat ve patlayıcı maddelere el konuyor" diye yazdı.

Ahmet Takan, geçtiğimiz günlerde El Bab'dan Türkiye'ye getirilen iki şehit cenazesiyle ilgili olarak "Kavga gürültü içinde, IŞİD'in eline esir düşen 2 kahraman Türk evladının şehit olduğunu açıkladınız. Peki bu şehitlerin cenazesini nasıl aldınız da Türkiye'ye getirdiniz diye!.. Ben sordum... Genelkurmaydaki kaynaklar dediler ki; '6 IŞİD'li teröristin ölüsü ile takas edildi" dedi.Ahmet Takan'ın "Milletvekilleri dövüşürken Mehmetçiğe yapılan kalleşlikler!.." başlığıyla yayımlanan (13 Ocak 2017) yazısının tamamını okumak için tıklayın.

Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..