Barzani: " Yen Nesilleri Vatanseverlik ve Kürtlük Bilinciyle Yetiştirin


Başkan Mesud Barzani, Kürdistan Öğretmenler Birliği’nin 55’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında öğretmenlerin, yeni nesilleri vatanseverlik ve Kürtlük bilinciyle yetiştirmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Kürdistan Başkanı Mesud Barzani, Kürdistan Öğretmenler Birliği'nin 55. Kuruluş yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Sözlerine Kürdistan Öğretmenler Birliği’nin 55. kuruluş yıldönümünü kutlayarak başlayan Başkan Barzani "Milletimizin kurtuluş mücadelesi, Kürdistan’ın öğretmenlerinin yeni nesiller yetiştirme görevleri dışında Peşmergeler gibi cesur bir şekilde en ön cephede olduğunu ortaya koymuştur. Bununla birlikte Kürdistan için onlarca şehit vermişlerdir.” dedi.


Kürdistan'ın bütçesinin kesilmesiyle birlikte yaşanan savaş ve bu savaşın olumsuz etkilerine rağmen öğretmenlerin görevlerine büyük bir bağlılıkla devam ettiğini belirten Başkan Barzani, öğretmenlerin tıpkı Peşmergeler gibi fedakarlıklarda bulunarak eğitimin aksamasına izin vermediğini belirtti.


Peşmerge sayesinde IŞİD efsanesinin yıkıldığını ve Kürt milletinin önemli bir adım atmaya hazırlandığını belirten Başkan Barzani, öğretmenlerin Peşmerge gibi aynı ruhla mücadele edip, yeni nesilleri vatanseverlik ve Kürtlük bilinciyle yetiştirmesi gerektiği vurgusunda bulundu.


Başkan Barzani son olarak, Kürdistanlı öğretmenlerin gelecek nesle, Kürdistan için verilen bedellerin boşa gitmeyeceğini ve büyük umutlarla geleceğe doğru yürüyeceği gerçeğini kavratması gerektiğini söyledi.

Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..