Şırnak'lı Çocuklar Kalaşnikoflu Irkçı Öğretmene Emanetler !

Kürt çocuklarını zehirleyen öğretmenlerden sadece birtanesi..

İlim,irfan, insanlığı öğretmesi gereken bir öğretmen,çocuklara şiddeti,ırkçılığı silaha teşvik ediyor !


Şırnak'ın Uludere'nin Yemişli köyünde öğretmenlik yapan Gökçen Tufan sosyal medya hesabı üzerinden kalaşnikofla çektirdiği fotoğrafı paylaştı ve altına “Bana yaklaşırken bir kez daha düşünün. Yakan güneşe silah sıkarız, bombayı ayağımızla kontrol ederiz” notunu düştü.

Şırnak'ın Uludere ilçesi Yemişli köyünde öğretmenlik yapan Gökçen Tufan sosyal medya hesabından kalaşnikofla fotoğraf çekip paylaşımda bulundu. Sık sık öğrencilerinin eline tutuşturduğu Türk bayrağı ile poz veren Gökçen T., silahlı fotoğrafının altına ise "O naif ve çıtı pıtı görüntümün altında neler var. Küçükken tekvando eğitimi almışım birde. Bana yaklaşırken bir kez daha düşünün. Yakan güneşe silah sıkarız, bombayı ayağımızla kontrol ederiz. Çünkü Adanalıyız” notunu düştü. fökçen tufan öğretmenin paylaşımı


TABANCA ŞEKLİNDE ANAHTARLIK PAYLAŞIMI


Eli silahlı sözde öğretmen başka bir paylaşımında ise tabanca şeklindeki anahtarlık fotoğrafı paylaşan Gökçen T., anahtarlığın öğrencisinin kendine hediye ettiğini ileri sürerek fotoğrafın altına, "Öğrencim bugün yanıma geldi. Sevebileceğiniz iki hediye getirdim dedi. Güneşe silah sıkan bir şehirden olmak böyle bir şey galiba" yorumunu yazdı.

Irkçılıkla övündü


Sokağa çıkma yasağında 200’ü aşkın insanın yaşamını yitirdiği ve binlerce evin yakılıp yıkıldığı Cizîr (Cizre) ile ilgili de paylaşımda bulunan Gökçen T., yayınladığı Cizîr görüntüsünün altına da “Bir bayrak bir şehre bu kadar mı güzel yakışır. Burası Cizre akılı olun” ile “Birgün Cizre’yi böyle göreceğimizi biliyordum zaten. Bir şehre bayraklar, ölürüm Türkiyem bağırışları bu kadar mı yakışır” yorumunda bulundu.


şırnak silahlı öğretmen

Kalaşnikoflu Irkçı Öğretmen Meclise Taşındı


Uludere ilçesi Yemişli köyünde kalaşnikof silah ile paylaşımda bulunan sözde öğretmen Gökçen T.’yi Meclis gündemine taşıyan HDP, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a “Bu şahıs elinde tuttuğu kalaşnikofu nereden temin etmiştir?” diye sordu.

Şırnak'ın Uludere ilçesi Yemişli köyünde öğretmenlik yapan Gökçen T., sosyal medya hesabından kalaşnikofla fotoğraf çekip paylaşımda bulunmuş ve fotoğrafın altına, "Yakan güneşe silah sıkarız, bombayı ayağımızla kontrol ederiz” diye yazmıştı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Aycan İrmez konuyu Meclis gündemine taşıyarak, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a şu soruları yöneltti:

“* Bakanlığınıza bağlı, devletin okulunda görev yaptığı bilinen, fotoğraftaki öğretmenin kim olduğu ve/veya hangi okulda görev yaptığı belirlenmiş midir?

* Kalaşnikofla çektirdiği fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan ve ‘eğitimci’ olduğu iddia edilen bu şahıs hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?

* Kalaşnikoflu fotoğraf çektirip sosyal medya hesabından paylaşan ve ‘eğitimci’ olduğu iddia edilen bu şahıs elinde tuttuğu kalaşnikofu nereden temin etmiştir?

* Şırnak İl Milli Eğitiminin, en ufak bir demokratik tepkisini sendikal yollarla dile getiren eğitimciler ve idareciler hakkında hızlı bir şekilde inceleme veya soruşturma başlattığı bilinirken, böylesine vahim bir durumda şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmamış olmasının asıl gerekçesi nedir? Muhalif kesim için hızlıca işletilen süreç elinde silahla poz veren söz konusu şahıs için neden işletilmemektedir?

* Söz konusu şahsın, sokağa çıkma yasakları esnasında yüzlerce yurttaşın yaşamını yitirdiği Cizre ile ilgili yaptığı ‘bir gün Cizre'yi böyle göreceğimizi biliyordum zaten’ yorumuna ilişkin herhangi bir soruşturma başlatılacak mıdır?

* Sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflar ve yaptığı yorumlar göz önüne alındığında silah ve şiddet yanlısı olduğu görülen bu şahsın öğrencilerinin psikolojik durumlarının tespiti ile ilgili Bakanlığınızın herhangi bir çalışması olacak mıdır?

* Geçtiğimiz aylarda Bakanlığınıza bağlı bir okulda görev yapan bir ‘öğretmenin öğrencilerinin eline idam ipi vererek paylaştığı fotoğrafı basına yansımış ve kamuoyunun tepkisini çekmiştir. Son dönemlerde bakanlığınıza bağlı olarak çalışan personellerin şiddete teşvik eden paylaşımlarının artmasının nedeni nedir? Bakanlığınız tarafından bu konuyla ilgili herhangi bir tedbir veya çalışma başlatılmış mıdır?”

1 yorum:

  1. bunu bir kürt türklere yapilsaydi 2 günde öldürecekler ama bu pisliklere herşey serbest adalet yok

    YanıtlaSil

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..