Haseke"li Arap Aşiretler"den Türkiye'ye Tepki " Bölge Halklarını Birbirine Düşürmeyin ! "


Kuzey Suriyeli Arap aşiretleri, AKP-Türk devletinin bölge halklarını birbirine düşürmek istediğini ancak bu amaçlarına hiçbir şekilde ulaşamayacağını belirtti.

Kuzey Suriyeli Arap aşiretleri temsilcileri Hesekê’nin Mişêrfê mahallesindeki Reşo salonunda bir araya geldi.

Bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan toplantıda Arap Aşiretleri Sözcüsü Iyad Ebû Talib konuşma yaparak bölgedeki son gelişmeleri değerlendirdi.


QSD’nin Reqa’daki zaferlerine değinen Ebû Talib şöyle konuştu: “QSD’nin zaferleri Türk devletinin çıkarlarına hizmet etmiyor. Türk devleti bu yüzden Suriye topraklarını işgal etmeyi planlıyor. Erdoğan ve çeteleri halkları birbirine düşürmek istiyor. Suriye halklarının iradesini kıramayacaklar.”


Ebû Talib ayrıca Türk devletinin bu saldırılarla Kuzey Suriye’deki demokratik ulus anlayışını hedef aldığını söyledi.

Özgür Kadın Vakfı Sözcüsü Îman Ehmed ise bütün Arap kadınlarının, Suriye halklarına dönük komplolar karşısında duracağını dile getirdi.


Til Koçer bölgesi aşiretleri adına konuşma yapan Mehmûd Ebdo da, QSD’nin dünya üzerinde teröre karşı savaşan tek güç olduğunu dile getirdi.


Reqa aşiretleri adına konuşan Umre Xumerî de Türk devletinin Efrin Kantonu ve Şehba’ya dönük saldırılarını kınadı ve QSD’nin direnişiyle ülke topraklarının güven ve huzura kavuştuğunu söyledi.
Anha

Hiç yorum yok

Sağlıklı Bir Tartışma Ortamı için,Lütfen Yorumlarınızı Küfürsüz yazın..