Van Gevaş’ta Pkk’li Diye İşkence Edilenler Mantar Toplayıcıları Çıktı !

13 Haziran 2017 25 views 0

 

Gevaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen saldırı sonrası mantar toplamaktan dönerken gözaltına alınan ve işkenceye uğradıklarına dair fotoğrafları yayınlanan yurttaşlar, 4 gündür emniyette tutuluyor.

Van’da Gevaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen saldırı sonrası gözaltına alınan ve işkenceye uğradıklarına dair fotoğrafları yayınlanan 4 yurttaş, 4 gündür emniyette tutuluyor. Van Valiliği’nin haklarında,“3 şahıs yakalanmış, yapılan ilk sorgulamada saldırıyı gerçekleştirdiklerini itiraf etmişlerdir” açıklamasını yaparak, “suçlu” ilan ettiği Cemal Aslan (53), Halil Aslan (50) ve Abdulselam Aslan’ın (35) akraba olduğu, 3 yurttaşla birlikte mantar toplamaya giden ve gözaltı öncesi araçtan inerek evine giden Gevaş ilçesinde oturan Nejdet Beysüm’ün de o gece gözaltına alındığı öğrenildi.

İŞKENCE SONUCU BURNU KIRILDI

9 Haziran’da gözaltına alınan ve işkenceye uğradığı fotoğrafları sosyal medyadan servis edilen 3 yurttaştan İpekyolu ilçesi Cumhuriyet mahallesinde oturan 3 çocuk babası Cemal Aslan’ın maruz kaldığı işkence sonucu burnunun kırıldığı ve bir kulağının zarının patladığı belirtildi.

VÜCUTLARININ HER YERİNDE İŞKENCE İZİ VAR

Örgüt üyesi olma” iddiasıyla gözaltına alınan ve hükümete yakın basının “Kıskıvrak yakalandılar” dediği ancak şuan “Örgüte yardım yataklık etme” iddiasıyla gözaltında tutulan 3 yurttaşın, uğradıkları işkence sonucu yüzlerinde ve vücutlarının bir çok yerlerinde darp izi ve morlukların olduğu belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Cemal Aslan, Abdulselam Aslan, 3 çocuk babası Halil Aslan ve Nejdet Beysüm’ün 16 Haziran’da (Cuma) savcılık ifadesi için adliyeye getirilmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar  Zarok Tv'ye Büyük İlgi
BENZER KONULAR
YORUM YAZ