Barış Adal Kimdir? Nerelidir?

17 Haziran 2019 326 views 0

Koma Se Bıra grubunun solisti olan Barış Adal son yıllarda başarılı bir çıkış yakalayan Kürt müzisyendir.Taksimde çaldıkları Kürtçe şarkılarla isimlerini duyurmuşlardır.Barış Adal,günümüzde aktif olarak müzikle ilgilenmektedir.

Barış Adal Nerelidir?

Barış Adal, Mardin’in Derik ilçesininin Çataltepe köyünde doğmuştur.1992 doğumlu (27 yaşında) olup günümüzde İstanbul’da yaşamaktadır.

Barış Adal’ın Hayatı

Koma Sê Bıra grubunun başarılı solistlerinden Barış Adal küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başlamıştır.12 yaşındayken babası tarafından alınan bir gitar sayesinde kendini geliştirmiştir.  Barış Adal’ın ailesi İstanbul’a taşınınca çeşitli işlerde çalışmıştır.

Koma Se Bıra(3 Kardeş) grubu Barış Adal,Eymen Adal ve Erkan Benli tarafından oluşturmuştur.Taksim meydanı ve İstiklal Caddesinde yaptıkları Kürtçe müziklerle isimlerini sosyal medyada duyurmuşlardır.Yaptıkları çalışmalar çeşitli sosyal paylaşım platformlarında milyonlar tarafından izlenmiştir.Grubun solistlerinden Erkan Benli daha sonraları ise gruptan ayrılmaya karar vermiştir.

Grubun diğer üyesi olan Eyman Adal ile Barış Adal kardeştir.Eyman Adal ise Mahsun Kırmızıgül‘ün Mucize filminde Mizgin karakterini canlandıran Seda Tosun‘la evlidir.
Çeşitli zorluklara karşın müzikle arasını mesafe koymayan Barış Adal‘ın seslendirdiği şarkılar milyonlar tarafından izlenmeye devam etmektedir.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Instagram profile picture size