fbpx
Reklamlar

Fulya Öztürk Kimdir? Fulya Öztürk Aslen Nereli? Biyografisi

FOX TV’de Umudun Olsun” programını sunan Fulya Öztürk kimdir? nerelidir? hayatı ve biyografisi sizlerle..

Fulya Öztürk Nereli?

Fulya Öztürk, 1989 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde doğmuştur. Aslen de Adanalı olup 33 yaşındadır.

Fulya Öztürk Kürt mü?

Fulya Öztürk,Kürt değil Türk kökenlidir.

Fulya Öztürk’ün Hayatı

Fulya Öztürk,1989 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.İlkokul ve ortaokul eğitimlerinden sonra Adana Gündoğdu Koleji’nde lise eğitimine başladı ve eğitimini burada tamamladı. 2006 yılı itibarı ile Marmara Üniversitesi’nde eğitimine başladı.Üniversitenin İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünde eğitimini tamamladı. Üniversiteye başladığı 2006 senesi televizyonculuk kariyerinin de başladığı yıl oldu. Sektöre hızlı ve başarılı bir şekilde giriş yaptır. 2007 senesinde Doğan TV’nin Star On Air adlı programı ile Star TV iç yapımlarında staj yapma şansı buldu.

fulya öztürk ödülünü alırken

2007 yılında stajına başlayan ve bu süreci başarılı bir şekilde tamamlayan Fulya Öztürk Profesyonel olarak iş hayatına 2008 senesinde başladı. Bu ilk profesyonel işi CNN Türk Programlar Departmanındaydı. Profesyonel olarak iş hayatına atıldığı sırada Başkent İletişim Akademileri’nde diksiyon ve drama için eğitimler aldı. İş hayatına atıldıktan 2 yıl sonra CNN Türk Haber Merkezi’nde yeni görevi için çalışmaya başladı. Burada tam 3 yıl Kurgu Editörlüğünde çalıştı. CNN Türk’te yayınlanan birçok haberin ve belgeselin kurgusunu başarıyla hazırladı. 3 yıl Kurgu Editörü olarak çalıştıktan sonra iş hayatına yeni bir yön verdi ve 2013 yılında Saha Muhabirliği yapmaya başladı. Bu yeni işinde henüz çok yeniyken çok başarılı ve dikkat çeken haberler yaptı. Kobani’den kaçan Suriyeli Besma’nın hikayesi, Türkiye’de romotolog yok, Bir doktorun 36 saat nöbet çilesi gibi haberler ses getiren bu haberlerden birkaçıdır.

Ayrıca Avrupa’ya kaçmak için İzmir’e gelen Suriyelilerin kaçak yollarla göç etme serüvenini anlatmış olduğu Sığınamayanlar Belgeseli yayınlandığı anda herkesin ilgisini çekti. Başarılı muhabir pek çok üniversite ve dernekler tarafından farklı ödüller aldı. Yılın Muhabiri ve En İyi Özel Haber alanında defalarca ödüle layık görüldü. TEDx’te konuşmacı olarak seçildi ve yaptığı konuşma beğeni aldı. Ayrıca saha muhabiri olarak görev yaptığı yıllarda Afrika, Arakan gibi pek çok ülkeye gitti ve bunun yanı sıra afet bölgelerine giderek farklı haberlere imza attı. Bu alanlarda yaptığı haberler sayesinde birçok insanın sesini dünyaya duyurdu. Fulya Öztürk özellikle yaptığı sokak röportajları ile sosyal medyada en çok konuşulan muhabirlerden biri oldu.

İşini büyük bir tutku ile yapan ve yaptığı işten haz alan Öztürk, dünyaya bir daha gelse yine muhabir olmak istediğini de çok defa dile getirdi. Başarılı muhabir CNN Türk Haber Merkezi’nin İstihbarat Şef Yardımcı olma görevini de belli bir süre üstlendi. Özellikle insanlar ile ilgili her olayın içinde olmayı ve insanlara elini uzatmayı seven muhabir üniversite eğitiminin sonuna kadar Türk Sanat Müziği alanında eğitim aldı. Ayrıca Fulya Öztürk ileride bir vakıf kurmak ve yardıma muhtaç insanlara yardım etmek istiyor. Şimdilerde ise FOX TV’de Umudun Olsun programının sunuculuğunu yapıyor.

fulya öztürk fox tv programı

 

Fulya Öztürk Boy ve Kilo

Fulya Öztürk‘ün boyu 1.68 cm kilosu ise 54’tür.

Fulya Öztürk Sosyal Medya Hesapları

İnstagram

Twitter

Youtube

Check Also

Mehmet Yılmaz Ak Kimdir? Nerelidir?

Mehmet Yılmaz Ak Kimdir? Nerelidir? Kürt mü?

Dizi Oyunculuğun yanı sıra sinema oyunculuğu ve oyun yazarı. Mehmet Yılmaz Ak 2008 yılında yazdığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir