fbpx
Reklamlar

Amedspor: İsmimizden Dolayı Cezalandırılıyoruz

Deplasmanda oynadığı her maçta uğradığı saldırı ve hakaretlerle, seyirci yasakları ile Futbol Federasyonu tarafından verilen cezalarla gündeme gelen Amedspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, “İsmimizden dolayı cezalandırılıyoruz. 17 deplasman maçından 15’ine taraftar yasağı getirildi. Gittiğimiz her yerde kötü tezahüratla karşılaştık. Çok üzücü bir şey. Oysa biz Diyarbakır’a gelen her takımı en iyi şekilde ağırladık. Bunları hak etmiyoruz” dedi.
Amedspor Kulübü Başkanı Nurullah Edemen, iki yıldır bir üst lige yükselmek için mücadele eden Amedspor’un iki sezondur özellikle deplasman maçlarında yaşadıkları zorlukları değerlendirdi.
Takımın isminde yer alan “Amed” nedeniyle iki sezondur Türkiye Futbol Federasyonu tarafından olmadık cezalara maruz kaldıklarını ve bunun da deplasman maçlarında takımlarına yönelik bakış açısını olumsuz etkilediğini kaydeden Edemen, “Geçen sezon üç puanımızı federasyon sildi. Bu olmazsa belki şampiyon olacaktık. Bir yıllık emeğimiz bu şekilde heba oldu” dedi. Bu sezon Zonguldak’ta takımlarının 2-0 önde iken iki oyuncularının hakem oyunları ile kırmızı kartla cezalandırıldığını ve maçı 3-2 kaybettiklerini vurgulayan Edemen, “Eğer o maçta heba edilmeyen 3 puanı alsaydık, sezonu 1 puan önde kapatır ve şampiyon olacaktık. Bu şekilde Play Off maçlarına da gerek duymadan bir üst lige çıkmış olacaktık. İşte bu tür küçük etkilerle 2 sezondur yolumuzu kapatıyorlar. Şampiyonluğumuz bu şekilde gitti. Hakkımızı helal etmiyoruz” şeklinde konuştu.

2800 KİŞİ KAPASİTELİ STADA 1558 POLİS

Play Off’ta elendikleri Erzurumspor maçında deplasmanda 20 bin taraftar izlerken, saha güvenliğini 700-800 polisin aldığını ifade eden Edemen, “Maçın rövanşını Diyarbakır‘da oynadık. Bizim tribünün kapasitesi 2 bin 800 kişi. Gelen polis sayısı ise bin 558. Nereden bakarsan her 3 taraftara 2 polis düşüyor. Şimdiye kadar hangi iç saha maçımızda rakibe bir fiske vurduk. Ayıptır günahtır. Bu memleketin imajıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Biz de deplasmanlara gidiyoruz. Bu kadar korunduğumuzu görmedik.
Sivas Belediyespor başkanı Diyarbakır‘a gelince 12 korumayla geziyor. Diyarbakır‘da kim Sivas Belediyespor başkanına ne yapacak? Biz Sivas‘a gittik, bize otel vermediler, aç susuz bıraktılar. Ne oteller bizi aldı, ne de lokantalar bize yemek verdi. Hani bir söz var ‘herkes kendini nasıl biliyorsa karşısındakini de öyle biliyor’. o kulüp başkanı da Diyarbakırlıları kendisi gibi biliyor herhalde. Bunun başka bir izahı yok çünkü” dedi.

15 MAÇTA TARAFTAR YASAĞI

Edemen, bu sezon boyunca deplasmanda oynadıkları 17 maçtan Keçiörengücü ve Konya Torku maçları hariç, diğer 15 maçın tamamına seyirci yasağı geldiğini ve bunun da takımı moralen kötü etkilediğini söyledi.
Deplasmanlarda takımın isminden dolayı ırkçı saldırılara ve hakaretlere maruz kaldıklarını ifade eden Edemen, “Oysa biz Diyarbakır‘a gelen herkesi en iyi şekilde ağırlamıştık” şeklinde konuştu.
Gerek deplasmanda uğradıkları kötü muamele ve hakaret, gerekse federasyonun takımlarına verdiği ceza ile seyirci yasaklarına rağmen başarılı olduklarını düşündüklerini belirten Edemen, “Bu olaylar başka bir ülkede başka bir takımın başına gelse değil şampiyonluğa oynamak küme düşerdi. Biz yarı final oynamış bir takımız ve başarılı olduğumuzu bir kez daha söylemek istiyorum. Ben yine de bunun yorumunu kamuoyuna bırakıyorum. Ayrıca bu sezon göstermiş oldukları performanstan dolayı sporcularımıza, teknik heyetimize ve de taraftarlarımıza yönetim kurulundaki arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
Edemen, önümüzdeki sezon daha güçlü bir Amedspor ile şampiyonluk mücadelesi vereceklerini belirterek, “Önümüze çıkacak her engeli aşacak güçte bir ekiple geleceğiz” şeklinde konuştu.

Check Also

Amedspor'dan 'Elmalı Davası' Tepkisi

Amedspor’dan ‘Elmalı Davası’ Tepkisi

Amedspor,kamuoyunda ‘Elmalı Davası‘ olarak bilinen taciz olayına duyarsız kalmadı Amedspor,Yeni Diyarbakır stadyumunda yaptığı antremanlarda Elmalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir