fbpx
Reklamlar

Erzurum Maçında Irkçı Sloganlara Maruz Kalan Amedspor’dan Açıklama

Spor toto 2.lig beyaz grup Play-Off maçında Erzurumsporla olan karşılaşmada ırkçı sloganlara maru kalan Amedspor başkanı Nurullah Edemen ve teknik direktör Taner Taşkın açıklama yaptı.

Açıklama Yapan Amedspor Başkanı Nurullah Edemen;

Açıklamasında, “İnsanın yaşamında yaptıklarından dolayı onur ve gurur duyacağı işler olmalı. İşte bende bütün baskı, ötekileştirme, fiziksel ve ırkçı saldırılara rağmen, bir spor kulübü olmaktan çok daha öte duygular besleyen ve duruş sergileyen sporcusu, teknik heyeti, çalışanı ve en önemlisi milyonları aşan taraftarı kitlesi olan Amedspor kulübünün başkanı olmaktan, bu kuruma ve halka hizmet etmekten büyük onur ve gurur duyuyorum.

Benim bu kulüpte görev almama öncelik yapan herkese de ayrıca teşekkür ederim. Biz bu işe baş koyduk ve günün sonunda herşeye rağmen kazanan biz olacağız.Dün Erzurum belediye sporun bizi yenmesinden dolayı bir çok kulübün rakibimizi tebrik ederken kullandığı faşist kelimeler içerikli mesajlar içinde, bekleyin sıra sizede gelecek.

Biz yola çıkarken demiştik direne direne kazanacağız. Evet direndik hemde birçok yapılana karşı direndik ve kazanacağız.Salı günü şılbe ‘de kalan ufak bir hesabı da görüp yola devam edeceğiz.

Teknik Direktör Taner Taşkından Erzurum Maçı İle İlgili Açıklamaları

Sevgili Amedspor taraftarına, camiasına sevgiler, saygılar.

Dün deplasmanda oynadığımız Erzurum BB maçında almış olduğumuz mağlubiyetten ötürü üzgünüz. Bu maçta bana göre hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık. Maçı kısaca gerçekçi bir şekilde analiz edelim. Maçtan önce Erzurum teknik heyetine ve yönetimine göstermiş olduğu yakın ilgiden, dostluklarından ötürü teşekkür ederim. Ayrıca çok sıkı güvenlik önlemi alan emniyet güçlerine de teşekkürler. Buraya kadar her şey güzel.

Her şeyin çirkinleştiği ve şaibenin girdiği yer futbol sahası..!
Bana göre mağlubiyetin ana sebebi, 20 bin taraftarın çirkin ve ayrıştırmacı tezahüratları ve maçın hakeminin onlara uyması. Hakemin vermiş olduğu kararlar, maçın çok önüne geçmiştir. Biz dün bir maç kaybettik. Helal hoş olsun ama turu kaybetmedik..! Bu tur Diyarbakır’dan geçecek. Öyle 20 bin kişiyi arkana alarak hakemi etkileyip yanına alacaksın, maç kazanacaksın. 20 bin kişi ile körpecik çocuklara ayrıştırmacı tezahürat yaptıracaksın, ana avrat, soy sop küfredeceksin, sonra da Amedspor’u yendik, avantajlıyız diyeceksin.

Ben yine de içim kan ağlayarak da olsa, adam gibi önce sevgili hocam Kemal Kılıç’ı tebrik ettim daha sonra insandır hata yapar diye düşündüğüm maçın hakemi Süleyman Abay’ı ve ekibini tebrik ettim. Fakat 90 dakika boyunca kötü tezahüratta bulunan ve kardeşliğimizi bölmeye çalışan Erzurumspor taraftarı çok ayıp etti; bunu da belirtmek isterim.
Şimdi biz ne yapacağız? Her zaman olduğu gibi yönetimimiz, taraftarımız, biz teknik heyet ve futbolcular hem sahada hem saha dışında Amedspor’a yakışır bir şekilde misafir edip inşallah finale adımızı yazdıracağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bize güvenen ve bizden duaların eksik etmeyen bütün Amedspor taraftarına selam olsun. Salı günü stadı doldurun, hep beraber Erzumspor’u yenelim…

Allah’a emanet olun

www.kürtler.com

Check Also

Amedspor'dan 'Elmalı Davası' Tepkisi

Amedspor’dan ‘Elmalı Davası’ Tepkisi

Amedspor,kamuoyunda ‘Elmalı Davası‘ olarak bilinen taciz olayına duyarsız kalmadı Amedspor,Yeni Diyarbakır stadyumunda yaptığı antremanlarda Elmalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir