fbpx
Reklamlar

CNN’den CNN Türk’e Sezai Temelli soruşturması

Doğan Grubu’ndan hükümete yakınlığı ile bilinen Demirören Grubu’na satılan CNN Türk, Hürriyet ve Posta gazetelerinde HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin olmayan ifadelerinin haberleştirilmesi üzerine soruşturma başlatılması talebi işleme sokulduğu bildirildi.

Doğan Grubu‘ndan Demirören Grubu‘na satılan CNN Türk, Hürriyet ve Posta gazeteleri için, seçim döneminde tam bir operasyon merkezine dönüştüğü eleştirileri yapılıyor.

Son dönemlerde sözkonusu medyanın iyice hükümet lehinde yayınlar yaptığı bilinmekte.

Özellikle HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin olmayan ifadelerinin çarpıtarak günlerce yayımlayan CNN Türk’te dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan, CNN üst düzey yöneticilerinin bu manipülasyon üzerine soruşturma başlatıldığı bilgisini verdiklerini söyledi.

T24’ten Candan Yıldız’ın haberine göre Özcan, CNN yöneticilerinin soruşturma talebiyle ilgili kendilerine resmi bir yanıt da gönderileceğini açıkladı.

Özcan, CNN’e gönderdiği bilgide şu ifadelere yer verdiğini aktarıyor:

“Türkiye’de herhangi bir seçimde aday olabilmek için Adalet Bakanlığı’nden temiz sicil kaydı alınarak, başvuruda bulunmak gerekir.  Ayrıca Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun da ilgili kişilerin adaylığını onaylaması gerekir. Türkiye’deki kanunlara göre, terör suçundan mahkum olanlar hiçbir şekilde seçimlerde aday olamazlar.

Yukarıda saydıklarımı göz önüne alırsak, CNN Türk’ün art niyetli Sabah haberini niçin kullanabilmiş olduğu ile ilgili ihtimaller şöyle:

A) CNN Türk, Türkiye’deki kanunları bilmiyor.

B) CNN Türk, Adalet Bakanlığı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Türk yargısını işini doğru yapamamakla ve ‘teröristlere’ seçimlerde adaylık yolu açmakla suçluyor.

C) CNN Türk, bilinçli ve kasıtlı birşekilde, yalan ve ahlaksız bir haber yaparak AKP rejiminin Türkiye’deki muhalefet partilerinin terörist örgütlerle işbirliği yaptığı söylemine destekte bulunuyor.

Umarım soruşturmanız yukarıda yönelttiğim sorunun da cevabını bulmamıza yardımcı olur.”

“CNN, Soruşturma Başlatıldığını Söyledi”

CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan üst düzey yönetimden aldığı bilginin resmi olarak da gönderileceğini söyledi

Check Also

Öz Ciğerci Abe Kimdir? Sahibi Kim?

Öz Ciğerci Abe Kimdir? Sahibi Kim?

İstanbulda bulunan Öz Ciğerci  Abe’nin sahibi kimdir? Öz Ciğerci Abe Kadıköy ve Sultanbeylide şubeleri bulunan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir