fbpx
Reklamlar

Ersin Korkut Nereli? Kürt Mü?

Çeşitli film ve programlarda boy gösteren Ersin Korkut Kimdir?

Ersin Korkut Nereli?

Ersin Korkut, 8 Kasım 1977 yılında Hakkâri’de dünyaya geldi.Aslen de Hakkarilidir.

Ersin Korkut Kürt Mü?

Ersin Korkut,Hakkari Kürtlerindendir.

Ersin Korkut’un Hayatı

 Ersin Korkut Biyografisi

Özgeçmiş
Doğum8 Kasım 1977 (43 yaşında)
Hakkari, Türkiye
MeslekOyuncu,
Etkin yıllar2001-
KökeniKürt
BurcuAkrep
Evlilik(ler)Bekar
EğitimLise
Boyu1.70 m
Kilosu65
Göz RengiKahverengi
Projeleri veya Rolleri
Ödüller
Resmî siteİNSTAGRAM
Twitter

Ersin Korkut, ilk ve orta öğrenimini Hakkâri’de tamamladı. Öğrenimini bitirmesinin ardından aynı şehirde bir süre taksi şoförü olarak çalıştı. 1998 yılında çalışmak amacıyla İstanbul’a gelen Ersin Korkut, burada çeşitli işlerde çalıştı.

İstanbul’a geldiği ilk yıllarda, Merter’de bir pizzacı dükkânında işe başlayan Korkut, bulaşıkçı olarak burada bir süre görev aldı. Akrabası olan Yılmaz Erdoğan’ın Ersin Korkut’u BKM kadrosuna katması kendisinin dönüm noktası oldu. Başlarda BKM kadrosunda farklı görevlerde yer aldı. Son olarak tiyatro teknisyeni olarak görev yaptığı sırada, Bana Bir Şeyhler Oluyor isimli tiyatro oyununda ufak da olsa bir rol alma şansı yakaladı.

Aldığı küçük role rağmen seyirciler tarafından çok sevilen ve büyük beğeni toplayan Korkut, bu andan itibaren kariyerine oyuncu olarak devam etmeye karar verdi.

Ersin Korkut’un ilk televizyon deneyimi, Cem Yılmaz ile birlikte rol aldığı ve Doktor Bu Ne? Repliği ile hafızalara kazanan Doritos reklamı oldu. Bunun ardından Sevinçli Haller isimli bir de televizyon serisinde boy gösterdi. Ersin Korkut bu süre içinde Peyman, Eti, Bonus, Vodafone ve Teknosa gibi markaların reklam filmlerinde de rol aldı.

Yılmaz Erdoğan tarafından yazılan ve yönetilen Organize İşler adlı filmin kadrosunda da yer alan Ersin Korkut, bu yapım ile beyaz perdeye ilk adımını atmış oldu. Bu yapımın ardından, 2007 yılında Şafak Sezer’in yönettiği Kutsal Damacana Filmi, Korkut’un rol aldığı ikinci sinema filmi oldu. 2009 yılında gösterime giren Neşeli Hayat filmi ise Ersin Korkut’un üçüncü, Yılmaz Erdoğan’la birlikte görev yaptığı ikinci yapım oldu.

Beşiktaş Kültür Merkezi tarafından yayınlanan Yılmaz Erdoğan yönetmenliğini üstlendiği Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı komedi programı, Ersin Korkut’un ismini tüm Türkiye’ye duyurduğu yapım oldu.

Ersin Korkut, 2015 yılının Ekim ayında Uyuşturucu Kullanmak suçundan, Mahkeme kararınca 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak verilen cezanın 1 yıldan az olması gerekçesiyle Ersin Korkut’un cezası ertelendi ve oyuncu hapis yatmadı.

Mess ersin korkut
Ersin Korkut ve ölen köpeği Mess

Ersin Korkut’un Ailesi

Ersin Korkut‘un babası köy hizmetlerinden işçi,annesi ise ev hanımıdır. 5 kardeşi vardır.Ersin Korkut,Yılmaz Erdoğan’ın teyzesinin oğludur.

Ersin Korkut’un Rol Aldığı Çalışmalar

Ersin Korkut, Ayrıca Çocuklar Duymasın, Çok Filim Hareketler Bunlar, Galip Derviş, Patron Mutlu Son İstiyor, İçimdeki Ses, Altın Horoz, Bana Baba Dedi, Bizim Batman, Ekşi Elmalar, Eğlendirme Dairesi ve Kolonya Cumhuriyeti gibi yapımlarda rol aldı.

Çeşitli dizi, reklam ve sinema filmlerinde rol alan başarı oyuncu bu yapımlarda gösterdiği performans ve komik tavırları ile kısa sürece geniş bir hayran kitlesine sahip oldu. Son olarak 16 Şubat 2020 tarihinden itibaren Acun Ilıcalı’nın Survivor adlı yarışma programında performans sergileyen Korkut, 12 Mayıs 2020 tarihinde yaşadığı ciddi bir sakatlık nedeniyle yarışmadan elenerek çıkmak zorunda kalarak hayranlarını üzmüştü.

Ersin Korkut,Survivor 2020 yarışmasında yer almış 12 Mayıs 2020 tarihinde sakatlığı nedeniyle elenmiştir.

Check Also

Mehmet Yılmaz Ak Kimdir? Nerelidir?

Mehmet Yılmaz Ak Kimdir? Nerelidir? Kürt mü?

Dizi Oyunculuğun yanı sıra sinema oyunculuğu ve oyun yazarı. Mehmet Yılmaz Ak 2008 yılında yazdığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir