fbpx
Reklamlar

Hozan Aytaç Kimdir? Nereli? Müzik Hayatı ve Biyografisi

1987 Muş doğumlu olan Hozan Aytaç gerçek ismi ile Aytaç Demirbilek olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de Kürtçe dilinde çıkardığı parçaları günden güne ilgi ile dinlenmektedir.

Denge TV’nin geçmiş yıllarda ev sahipliği yaptığı Kürt Doğu Starı adlı programa katılan ve burada Muş genelinde birinci olan Hozan Aytaç, müzik hayatına bundan sonra İstanbul’a taşınarak girmiştir. Peki Hozan Aytaç Kimdir, Nereli ve Hozan Aytaç Müzik Hayatı nasıldır? İşte tüm bilinenleri ile Hozan Aytaç hayatı..

Hozan Aytaç Nereli?

Hozan Aytaç Doğu Anadolu’nun nadide illerinden olan Muşludur. Eğitim hayatına burada başlayan sanatçı , babasının vefat etmesi ile birlikte eğitimine son vermiştir. Ünlendiği yarışma olan Kürt Doğu Starı yarışmasından sonra da İstanbul’a taşınıp burada yaşamaya başlamıştır. Hozan Aytaç halen İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir.

Hozan Aytaç Kimdir? Hozan Aytaç Biyografisi

Hozan Aytaç 1987 yılında Doğu Anadolu’nun nadide illerinden olan Muş’ta dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına burada başlayan Aytaç, başarılı ve yetenekli bir öğrenci olarak okul hayatını sürdürmüştür. Eğitim hayatı boyunca okulda düzenlenen çeşitli aktivite ve şarki yarışmalarına sürekli olarak katılmıştır.

Lise yıllarında kanserden dolayı babasını kaybeden Hozan Aytaç, eğitimine ailesini geçindirmek için ara vermek zorunda kalmıştır. Bu esnada 2009 yılında Denge TV tarafından yürütülen Kürt Doğu Starı adlı yarışmaya katılmış ve bu yarışmada Hozan Aytaç birinci olmuştur.

Katıldığı yarışma Hozan Aytaç’ın hayatına olumlu yönde bir dokunuş olacak ki kendisi 1 sene sonra yani 2010 yılında İstanbul’a taşınmıştır. Burada ‘Evdalım’ isimli parçayı 2011 senesinde çıkarmıştır. Müzik hayatına bu parça ile başlayan Hozan Aytaç, ‘Doxtor’ isimli şarkisi ile de ilgi toplamıştır. Hozan Aytaç aynı zamanda kendisi gibi sanatçı olan Sertaç Dılda ile kardeştir..

Hozan Aytaç Şarkıları

Müzik hayatına katıldığı yarışma ile başlayan Hozan Aytaç şarkıları aşağıda sıralanmıştır. Sanatçının şarkıları şu şekildedir;

  • Sineme
  • Heyrana Te Me
  • Nalîna Te Me
  • Govend
  • Dîlemın Deşe
  • Lori Lori
  • Keyne keyne
  • Ser Te Nabinim
  • Brindarim
  • Le dîne

Hozan Aytaç Sosyal Medya Adresleri

Hozan Aytaç Sosyal medya kanalları olarak başta youtube olmak üzere twitter ve instagram hesaplarını kullanmaktadır. Sanatçının Sosyal medya adresleri ise şu şekilde;

Check Also

Li Xwe Bas Binere Sözleri Türkçe

Li Xwe Bas Binere Sözleri Türkçe

Li Xwe Bas Binere Kürtçe sözleri ve Türkçedeki karşılığını sizlerle paylaşıyoruz Li Xwe Bas Binere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir