fbpx
Reklamlar

Nusret Gökçe Kimdir? Nerelidir? Nusret Kürt mü?

Son yılların en iyi çıkış yapan kişilerden olan Nusret Gökçe kimdir,nerelidir,kaç yaşında hayatı ve biyografisi

Nusret Gökçe Aslen Nereli?

Nusret Gökçe, Erzurum’un Şenkaya ilçesine bağlı Paşalı köyündendir.1983 yılında doğmuş olup 38 yaşındadır.

Nusret Gökçe Kürt Mü?

Aslen Erzurumlu olan Nusret hem anne hem de baba tarafından Kürt’tür.

Nusret,Erzurum Kürtlerindendir. Şenkaya ilçesinin Paşalı köyünde doğmuştur.Doğduğu köyün Kürtçe ismi Bêrdikê’dir

Nusret’in yakın akrabalarının hemen hemen hepsi iyi derecede Kürtçe konuşmaktadırlar.Yakınlarının verdiği bilgilere göre Nusret’in babası 1980’li yıllardan sonra İstanbul’a göç etmişlerdir.

Nusret Gökçe, ayrıca İnstagram hesabından KürtçeXewna şevê bû” (Gecelerin rüyasıydı) şarkısını paylaşmıştı.

Nusret, “Xewna şevê bû” şarkısını “çawa ye” (nasıl) notuyla paylaştı.Nusret’in bu paylaşımına yüzlerce Kürt yorumlar yorumlarda destek verdi.

Nusret Gökçe Hayatı

Yaptığı tuzlama (saltbae) hareketiyle dünya çapında fenomen haline gelen et restoranı sahibi Nusret Gökçe,1983 yılında Erzurum’da doğmuştur.Nusret, bir maden işçisi babanın 5 çocuğundan birisidir. Henüz 2 yaşlarında iken, babasının işleri yüzünden Darıca’ya taşındı.Darıca’da yaşayan ve maddi zorluklardan dolayı okuyamayan Nusret, henüz ortaokul yıllarında iken okulu Darıca Faik Şahenk Ortaokulu’nu terk etmek zorunda kaldı.

Nusret Gökçe, meslek hayatına bir kasap ustasının yanında çırak olarak Bostancı kasaplar çarşısında işe başladı. Dinlenmek ne bilmeyen, bir dakika bile boş durmadan, hiçbir gün bile izin yapmadan günde yaklaşık 18 saat çalışmaktaydı.

Çırak Olarak Başladığı Bu Yolda Kırılma Noktası Ne Zaman Gerçekleşti?

2007 yılında İstinye Park’ta kasap-restoran hizmete başlamıştı. Bu oluşum ile birlikte Nusret kafasında “bu iş acaba dünyada nasıl işlemekteydi” dedi. Ve 2008-2009 senelerinde bu iş için en iyi yerler olan Amerika, Arjantin, Japonya gibi yerlere gitmeye karar verdi.

nusretin çocukluğu

Nusret’in yıllar önce çekilmiş fotoğrafı

Nusret Bu İşe Nasıl Cesaret Etti?

Yabancı dil bilmeyen ve gideceği yerler hakkında bilgi sahibi olmayan Nusret, Fransız bir müşterisinin yardımı sayesinde son maaşı ve kredi kartından çektiği 7 bin TL ile 2009 yılında Arjantin’e gitti. Arjantin’de üç ay kadar süre geçiren Nusret, bu süre zarfında çiftlik,kasap ve restoran gibi yerlerde gezip bilgi sahibi oldu.

Daha sonra Türkiye’ye geri dönüp maaşlı işinde çalışmaya devam etti. Tüm öğrendiği bilgilerini ve tecrübelerini çalıştığı kurumda sergilemeye başladı.

‘Lokum’u ilk yapan ‘Ceviz’ ve ‘Kafes’i ilk kez müşterilere sunması ve Arjantin’e gidip gelmesi sanki etin kimyasını değiştirmişti.

2010 yılında ise hedefinde Amerika vardı. Vize başvurusunda bulundu fakat üzerinde kayıtlı mal mülk hiçbir şeyi yoktu 4 sefer başvuruda bulundu ve bütün başvuruları reddedildi. Arjantin’e gitmesinin ardından bazı gazete ve dergilerde çıkmıştı. Orada bulunan görevliye bunları gösterdi ve 3 aylık vize sahibi oldu. ABD’ de yaptığı menü önde gelen gazete şirketi New York Times’da yayınlandı. Ve New York’un önde gelen bazı restoranlarında para almadan kaçak bir şekilde çalıştı.

Türkiye’ye geri döndüğün zaman seni bekleyen bir işin olacak mı? Sorusuna Nusret;
Geri döndüğü zaman artık bir işinin olmayacağının bilincindeydi. Ve amacı zaten kendi iş yerini kurmaktı. Mithat Erdem, eski bir dostumdu. Ben emeğimi koydum, o parayı. Peki isim ne olacak dedi, bir kağıda Nusret yazıp ‘et’ kısmını ayırdım.’Parayı ver, sana kısa bir zaman içerisinde para sayma makinesi alacağım, para sayacaksın’ dedim. Yaklaşık 5 ay içerisinde tüm yatırım çıkmıştı ve payına düşeni ödedim.

nusretin annesiNusret ve annesi

Nasıl bir histi başarmak? Sorusuna;
İlk açtığım dükkanım benim için çok özeldi. Her gün akşam olduğu zaman kapının karşısına geçer ve adımın yazdığı tabelayı seyrederdim. Ve dua edip şükrederdim.

Daha sonra ise 2011 yılında Doğuş Holding’ in patronu Ferit Şahenk’e restoranlarının yüzde 50’sini satmıştır. Ve Doğuş Grubunun bir parçası olmuştur.

Nusret, bu yaşantısıyla hayatta çok isteyipte başaramayacağımız hiçbir şey olmadığını kanıtlamıştır. Çırak olarak başladığı kariyerine patron olarak devam ediyor.

En aşağıda başlamaktan korkmayın, orada kalmaktan korkun. Çünkü her patron işçi olarak başlar.

Nusret Gökçe, çırak olarak başladığı kariyerine nasıl devam ettiği hakkında ilham olabilecek bir başarı hikayesidir. En aşağıda başlamaktan korkmayın, orada kalmaktan korkun.

Eğer hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, önce düşünme şeklinizi değiştirmelisiniz.

Nusret Gökçe Sosyal Medya Hesapları

Web sitesi

İnstagram

 

Nusr-et Steakhouse şubelerine birçok ünlü kişi ziyaret etmektedir.

Nusr-et Steakhouse al paçino

jason statham nusret gökçe

 

Nusret’in serveti şirketinin marka değerinin 2 milyar dolar civarında olduğu açıklanmıştı.

Check Also

Mehmet Yılmaz Ak Kimdir? Nerelidir?

Mehmet Yılmaz Ak Kimdir? Nerelidir? Kürt mü?

Dizi Oyunculuğun yanı sıra sinema oyunculuğu ve oyun yazarı. Mehmet Yılmaz Ak 2008 yılında yazdığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir