fbpx
Reklamlar

En Çok Hit Alan Site Türleri

Günümüz dünyasında birçok işimizi internet dünyasındaki kolaylıklar sayesinde hemen halledebiliyoruz.Bu durumda İnternet dünyası dünya için  büyük sanal pazar olmuş durumda.Milyonlarca site birbiriyle rekabet içinde kıyasıya yarışmaktadır.

Peki hangi siteler en çok tıklanıyor hangi site türleri bir adım önde? 

Bu soruyu 10 yıl önce sorsaydık çok farklı sonuçlar ortaya çıkardı.Örneğin 10 yıl önce en çok ziyaret edilen siteler forum,sohbet siteleri program indirme siteleri meşhurdu. Sosyal medya günümüzdeki gibi gelişmemiş buna karşın sohbet sitelerine rağbet çoktu.Gelişen teknoloji ile site türleri de değişime uğramıştır.

Peki ya şimdi hangi site türleri en çok  hit alıyor ?

Sırasıyla en çok tıklanan   5 site türü

  • Haber siteleri,
  • Alışveriş siteleri
  • Film siteleri
  • İndirme Siteleri
  • Blog siteleri

olarak sayabiliriz.

 

Haber siteleri

En çok hit alan site türleri arasında birinci sırada kuşkusuz haber siteleridir.İnternet haberciliği oldukça gelişmiş ve gelişmeye de devam etmektedir.Milyonlarca kişi artık tv veya gazeteden  çok internet haberciliğini okumaktadır.Son gelişmeleri anında duyuran haber sitelerine  gün geçtikçe ilgi daha çok artıyor.Örneğin Hurriyet.com.tr sitesi Türkiye’nin en çok okunan haber sitesidir.Aylık kullanıcı sayısı 7 milyonu aşmıştır.Türkiye İnternet haberciliğinde oldukça ileri düzeydedir.Milyonlarca takipçisi bulunan yüzlerce haber sitesi online olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Alışveriş Siteleri

En çok hit alan ikinci site türü ise alışveriş siteleridir.Artık alışverişimizi bile internetten kolaylıkla yapabiliyoruz.Niye saatlerce dolaşıp yorulalım ki ? Teknoloji ürünleri başta olmak üzere giyim alışverişimizi bile artık sanal alemden yapmaya başladık.Günde milyonlarca kişi alışveriş sitelerine tıklamakta ve ihtiyaçlarını gidermektedirler.Türkiye’nin en çok tıklanan alışveriş sitesi Sahibinden.com sitesinin aylık trafiği 6 milyonu aşmıştır.

Film Siteleri

En çok tıklanan site türleri içerisinde üçüncü olan film siteleri de oldukça popülerdir.Öyle ki çoğu kişi sinemeya gitmeden vizyona giren filmleri internette izleyebiliyor.Özellikle son yıllardaki İnternet dünyasındaki video kalitelerinin artmasıyla artık bütün filmleri hd kalitesiyle izleyebiliyoruz.Yakın zaman da 4k video kalitesine erişilmesiyle de yeni bir boyut kazanmıştır.Öyle ki 4k video kalitesiyle videoların kalitesi 2160 piksele kadar çıkmaktadır.Türkiye’de onlarca film siteleri ve bu siteleri takip eden milyonlarca aktif kullanıcıları bulunmaktadır.

İndirme Siteleri

Her zaman popüleritesi olan ve ihtiyaç duyulan site türleri içerisinde 4.sırada olanı ise indirme siteleridir.Mp3 oyun,program indirme gibi alanlarda faaliyet yürüten indirme sitelerine özellikle genç yaştaki kullanıcıları oldjukça fazladır.Ama indirme siteleri yasal olmadığı için zaman zaman başları belaya girip siteleri erişime kapatılabilmektedir.

Blog Siteleri

2000’li yıllarda gelişen ve yayılan site türleri arasında olan Blog siteleri ise 5.sırada yerini almaktadır.Web dünyasını tanıtan siteler de diyebiliriz.Türkiye’de irili ufaklı binlerce Blog sitesi mevcuttur.Bazıları kısa sürede yok olup gitmekte bazıları ise yıllardır online olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Blog sitesi açmak ücretsiz ve kolaydır.Deneyimi olmayan kişiler için Blog siteleri bulunmaz bir nimettir.Blog sitesi açarak sizde İnternet dünyasında yerinizi alabilirs,niz.

Tavsiyeler

Eğer profesyonel bir web sitesi açmak isterseniz mutlaka belli bir bilgi birikimin olması lazım.Ayrıca tek bir kişi ile profesyonel bir web sitesi açmak ve kullanmak çok zor ve maliyet gerekmektedir..Yani kısacası profesyonel bir web sitesi açmak isterseniz bilginizin ve paranızın olması gerekir.Bilginiz olmasa bile paranız olduğu takdirde yine yapabilirsiniz.

 

Check Also

Bidvertiser Reklam İnceleme

Bidvertiser Reklam İnceleme

Adsense tarafından kabul edilmeyen yada banlanan siteler için Bidvertiser iyi bir Adsense Alternatifi sayılır.Adsense kadar kazandırmıyor ama iyi bir düzeyde kazandırıyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir