fbpx
Reklamlar

Adsenseye Kabul Edilme Şartları !

Yeni site açanların çoğu hemen sitemden para kazanıyım emeklerimin karşılığını alıyım derler kuşkusuz.Bunun da en güvenilir yolu en çok kazandıran Google’nin Adsense reklam sistemidir.

Peki sitenizden para kazandıracak bu Adsense nimeti nedir ve kabul edilmek için ne yapmalıyız.

Adsenseye başvurdunuz ve  size cevap olarak ;
Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.
Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

  • Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
  • Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
  • Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.

bu şekilde red mi edildiniz?
O halde dikkat ! sizin sitede bir eksiklik var demektir. Belirttiğimiz adımları doğru uygulayarak Adsense ile dost olabilirsiniz…

Adsense Nedir

Adsense reklamverenlerle yayıncıları buluşturan reklam sistemidir.Reklamverenler irili ufaklı markalar şirketler,yayıncılar ise web siteleri sahipleri veya youtube kanallarıdır.Bizim işleyeceğimiz konu web siteleri için Adsense’dir.İleriki günlerde youtube Adsense  için youtube kanalınızdan video yayınlayarak nasıl para kazandırılacağını anlatacağız.

Adsense,tıklama başına para kazandırır ve düzgün kullanıldığı takdirde web siteleri için düzenli bir gelir kapısı olmaktadır.

Adsense Başvuru Şartları‘na da tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Adsenseye Kabul Edilmek İçin Ne Yapmalıyız?

Özgünlük

Birinci ve temel kuralımız sitemizdeki içeriklerin bize ait olması yani özgün olması.Eğer sitenizdeki içeriklerin çoğu özgün değilse Adsense’den para kazanmayı unutunuz.. Ha içeriklerin bazıları bize ait değil diyorsanız onunda kolayı var,yayınladığınız size ait olmayan içeriğin altına alıntı yada kaynak gösterebilirsiniz.Ama bütün içerikleriniz bu şekilde olamaz tabi.Tölerans hakkımızı suistimal ederek bütün içerikleri kopyala yapıştır yapıp altınada alıntı veya kaynak gösterilse bile Google bunu anlar ve size hiç iyi davranmaz…

Kopyala Yapıştır İntihardır !

Sitenizi açtınız ama konu bulamıyorsunuz ve başladınız sağdan soldan kopyala yapıştır yapmaya,işte o zaman yandınız.. Çünkü Google bunu anlar size her konuda kötü davranmaya başlar.Koskoca Google’yi kandırmak kolay mı.. Mesela kopyala yapıştır yaptığınız zaman o içerikler Google aramalarında çıkmaz ve siteniz bile Google sıralamarında düşer ve sitenize kimse uğramaz dolayısıyla harcadığınız emeklerin hepsi boşa gider..

Onun için ” kopyala yapıştır” hayalini bile kurmayınız.Hiçbir konu bulamıyorsanız bile anılarınızı yaşayıp unutamadığınız olayları filmler diziler hakkında kendinizce eleştiri v.s paylaşabilirsiniz..

Sitenizde İllegal İçerikler Olmamalıdır

Sitenizde telif hakkı,virüslü bağlantılar,müstehcen,şiddet,yasadışı indirme linkleri veya kullanıcıları yanıltacak içerikler kesinlikle olmamalıdır.

Siteniz Yeterli Trafiğe Sahip Olmalıdır.

Sitenizi açtıktan sonra hemen Adsense programına başvurmayınız.Siteniz belli bir trafiğe sahip olduktan sonra başvurmakta fayda var.Ayrıca siteniz tek kaynaktan trafik aldığında yine Adsense tarafından kabul edilmez.Mesela sitenizi sürekli facebookta paylaşıp sadece ordan trafik geliyorsa sıkıntı.Ama tabi içerikleriniz Özgünse buna gerek kalmayacaktır ve her yerden trafik alabilecektir siteniz.

Sitenizin Teması ve Uygun Reklam Alanları

Sitenizde Adsense reklamlarına uygun bir tem olmalıdır.Sitenizi gireceklerin görebileceği alanlarda olmalıdır reklam bölümleri.Adsense’ye başvurmadan önce bu hususu da dikkate almakta fayda var.Ayrıca Sitenizde Gizlilik Politikası,İletişim,Künye,Hakımızda gibi bölümler olmalıdır.Bu Alexa sıranızıda da pozitif yönde etkiler.

Siteniz bunlara uygunsa hemen Adsense programına başvurup sitenizden para kazanabilirsiniz..

Adsense programı için iki ana kural:Özgünlük ve Sabır..

Bol kazançlar herkese..

Check Also

Bidvertiser Reklam İnceleme

Bidvertiser Reklam İnceleme

Adsense tarafından kabul edilmeyen yada banlanan siteler için Bidvertiser iyi bir Adsense Alternatifi sayılır.Adsense kadar kazandırmıyor ama iyi bir düzeyde kazandırıyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir