fbpx
Reklamlar

Ezhel Kimdir? Nerelidir? Ezhel Kürt Mü?

Rap sanatçısı olan ve rap parçaları ile uzun süre gündemi meşgul eden Ezhel, kim olduğu merak edilmektedir. Özellikle geçen dönemlerde çıkardığı bir rap ile gözaltına alınan Ezhel, sosyal medyada #freezhel hastagi ile dünya gündeminde uzun süre ikinci sırada yer almıştır.

Bu anlamda Ezhel kimdir, nereli, gerçek adı nedir ve Ezhel Kürt mü? Gibi sorular arama motorlarında sıklıkla aranmaktadır. Ezhel ile ilgili önemli Detaylar Yazımızın devamında yer almakta.

Ezhel Nereli? Gerçek adı nedir?

Ezhel gerçek adı, Ömer Sercan İpekcioğlu olarak bilinir. Ezhel Erzincanlıdır.

Ezhel Kürt Mü?

Ezhel Kürt Mü sorusu da sıklıkla gündeme gelmektedir. Nitekim Aslen Erzincanlı olan Ünlü rapçi bu soruya haziran 2017 senesinde açıklık getirmiş ve ‘Kürt değil Türkmen’ olduğunu belirtmiştir. Lakin her fırsatta Kürtçe konuşan ve Kürtçe şarkı da söyleyen Ezhel bu süreçte Kürt diline de oldukça destek vermiştir.

Ezhel Biyografisi

Gerçek adı Ömer Sercan İpekcioğlu olan ünlü rap sanatçısı, sahne adı olarak ‘Ais Ezhel’ ismini kullanmaktadır. Kendisi 1 Temmuz 1990  senesinde  Ankara’da doğmuştur. Lakin aslen Erzincanlı olduğunu kendisi de birçok defa belirtmiştir.

Eğitimine Ankara’da başlayan Ezhel, çeşitli dallarda müziğe küçüklükten beri merak salmıştır. Bu anlamda daha küçük yaşlarda rap ve tarzı parçaları da sıklıkla seslendirmiştir.

Gerçek adı ile Ömer Sercan İpekcioğlu, Ankara’da doğup büyüdüğü Mahalle kültürünü de çoğu şarkılarında yansıtmayı başarmıştır. Bu anlamda sokak ağzı dediğimiz rap tarzı kendisinin çıkardığı birçok parçada sezilebilir. Ezhel Şu anda Almanya’da yaşamına devam etmektedir.

Ezhel Müzik Kariyeri

Ezhel, müzik hayatında asi çocuk olarak tanınır. Diğer bir ifade ile müzik mecrasının asi çocuğu olarak bilinir. Ezhel, şu anda yaptıgı müzik ve rap türünü Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap tarzı olarak tanımlıyor.

Genel anlamda bakıldığı takdirde Ezhel, ilk albümünü 2017 senesinin mayıs ayında çıkartmıştır. Bu anlamda resmi olarak kendini rap dünyasına Söz yazarı, Rapçi ve müzisyen olarak 2017 yılında tanıtmıştır. Ezhel benzer şekilde Reggae müzik tarzı ile de yakından ilgilenmiş bu noktada geleneksel tarzı da çoğunlukla eserlerinde görülmüştür.

Gitar, piyano, ney, def ve darbuka tarzı müzik aletleri de çalan Ezhel, kısa sürede magazin ve müzik dünyasının gündemine de eserleri ile oturmuştur. Bir başka bilgi de Ezel’in rap hayatına Solo olarak başlamasıdır. Bununla birlikte 2008’de Keişan adlı seri ile yavaş yavaş adını duyurmaya başlamıştır. Ayrı olarak 2011 senesinde Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo ve Nomad ile yaptığı Sekiz adlı albümü ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır.

Ezhel benzer şekilde 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records’u kurdu. Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında da aynı zamanda 1. Olmuştur.

Hiphoplife tarafından desteklenen ‘Organize Oluyoruz vol. 2’ albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısı ile küçük bir katkı sağlamıştır.

Check Also

Mehmet Yılmaz Ak Kimdir? Nerelidir?

Mehmet Yılmaz Ak Kimdir? Nerelidir? Kürt mü?

Dizi Oyunculuğun yanı sıra sinema oyunculuğu ve oyun yazarı. Mehmet Yılmaz Ak 2008 yılında yazdığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir