fbpx
Reklamlar

Kılıçdaroğlu’dan HDP açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox Tv’ye konuştu.

Fox TV’ye konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarının iyi gittiğini, milletvekillerinin, belediye başkanlarının ve gönüllülerin çalıştığını söyledi.

Bu seçimin bir yerel seçim olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bu seçimde asıl komedi olan konu, bunun bir beka seçimi olduğu şeklindeki bir anlayış ve bunun geniş kitlelere anlatılmak istenmesi. Ortada bir beka sorunu falan yok. Muhtar seçeceğiz. Muhtarın bekayla ne ilgisi var Sonuçta bulundukları beldeye hizmet götürecekler. Korku ve endişe üzerinden siyaset yapmak istiyorlar. Siyaset aslında vatandaşa umut vermektir, bir gelecek çizmektir” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin bir ekonomik krizin içerisinde olduğunu savunarak, bunun aşılması gerektiğini dile getirdi.

Yavaş’la ilgili iddialara da değinen Kılıçdaroğlu,sözlerine şöyle devam etti:

“Beni en çok üzen şu. Daha önce başarılı bir belediye başkanlığı yapmış. Bir dönem adaylık süreci de yaşamış. Sonra kendisine AK Parti ‘Gel bizden belediye başkan adayı ol’ diye teklif etmiş. Bunu kabul etmemiş. Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday diye kıyamet kopuyor. Her türlü iftira, her türlü karalama… İki belediye başkan adayı karşılıklı birbirlerini suçlarlar, ben bunu anlarım ama bir ülkenin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat ve tarafsızlığı üzerine yemin eden bir kişi nasıl olur da kalkar belediye başkanlarıyla ilgili ağza alınmayacak suçlamalar yapar O koltuğun bir ağırlığı var ve sıradan bir makam değil. Mansur Yavaş tehdit ediliyor. Niye tehdit ediyorsunuz? Seçime girmek serbest, kazanmak yasak anlamına geliyor. Hangi demokratik anlayıştır bu? Ankara’da Mansur Yavaş alır, görevinin başına gelir. Bütün Ankaralılara hizmet eder, ayrım yapmaz.”

Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a katıldığı bir programda çözüm sürecinde HDP’lilerle görüştüklerine dair sorunun hatırlatılması üzerine, “Bir insan politikada çifte standart uygularsa bu ahlaki değildir. Düne kadar bir aradaydı bunlar, ne oldu da birden bire düşman haline geldi Oy almak için” dedi.

PKK nedir?” sorusuna, “Terör örgütüdür” yanıtını veren Kılıçdaroğlu, “HDP nedir?” sorusu üzerine “HDP parlamentoda grubu bulunan bir siyasal partidir” değerlendirmesini yaptı.

Listelerinde HDP’li olmadığını, adaylarının tamamının CHP’li olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, HDP’nin herhangi bir adayını desteklemediklerini, işbirliği yaptıkları partileri zaten açıkladıklarını söyledi.

Check Also

Öz Ciğerci Abe Kimdir? Sahibi Kim?

Öz Ciğerci Abe Kimdir? Sahibi Kim?

İstanbulda bulunan Öz Ciğerci  Abe’nin sahibi kimdir? Öz Ciğerci Abe Kadıköy ve Sultanbeylide şubeleri bulunan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir